Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W klimacie Skrzatusza

Przedłużenie atmosfery skrzatuskiego świętowania i przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży - to dwa cele, które przyświecają rozpoczynającym się w sobotę czuwaniom w Świdwinie.

Modlitewne spotkania w świdwińskiej parafii pw. św. Michała Archanioła odbywać się będą cyklicznie co miesiąc. Pierwsze już w tę sobotę, 27 września.

- Chcemy przenieść czas młodzieżowego świętowania w Skrzatuszu na swoje podwórko. To, co tam przeżyliśmy, przywozimy do siebie, do domu, żeby samemu wrastać w wierze u przekonać innych, że czas spędzony na modlitwie nie jest nudny - wyjaśnia ks. Marcin Gajowniczek, wikariusz świdwińskiej parafii.

Nieprzypadkowo spotkania mają nazwę Dziedzińca. Organizatorom zależy, żeby był to dziedziniec wierzących: miejsce spotkań, nauki i uwielbienia Boga.

Dziedziniec, ale już nie pogan, tylko wierzących - zaprasza ks. Gajowniczek   Dziedziniec, ale już nie pogan, tylko wierzących - zaprasza ks. Gajowniczek Parafia pw. św. Michała Archanioła Świdwińskie spotkania mają być także przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży, które odbywać się będą w Krakowie.

- Chociaż Kraków jest daleko, my chcemy przeżyć to spotkanie także na naszym lokalnym gruncie – dodaje duszpasterz.

Sobotnie spotkanie ma być zachętą do znalezienia odpowiedzi na pytanie: kim jestem? Pomagać w tym będzie młodzieży ks. Marcin Lipnicki, który pracował na misji w Tanzanii.

Po nabożeństwie Słowa i konferencji adoracja Najświętszego Sakramentu i radosne uwielbienie. które przygotowuje młodzież z oazy i ze scholi.

Start świdwińskiego Dziedzińca 27 września o godz. 19 w kościele pw. św. Michała Archanioła. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma