Rozpoczęły się transmisje modlitewne z domu biskupiego. Do internetowego Żywego Różańca zaprasza Ruch Światło-Życie.
W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej już od kilku lat w październiku funkcjonują dwie wyjątkowe propozycje modlitwy różańcowej. Obie związane są z Internetem.
W środę 24 września ruszyła 3. edycja transmisji różańcowych z domu biskupiego. Bp Edward Dajczak po raz kolejny zaprasza młodzież oraz wszystkich diecezjan do wspólnej modlitwy w każdą środę października o godz. 21. Transmisję przeprowadza Diecezjalna Telewizja Internetowa "Dobre Media" na stronie www.dobremedia.org.
W tym roku do akcji włączyła się koszalińska redakcja "Gościa Niedzielnego". Na naszej stronie, dzięki specjalnemu formularzowi, który znajduje się TUTAJ, każdy może wpisać swoją intencję do modlitwy.
Ruch Światło-Życie zaprasza natomiast do włączenia się do internetowego Żywego Różańca.
Ks. Tomasz Tomaszewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie zachęca do włączenia się do modlitwy. Justyna Steranka /Foto Gość - Jest to propozycja, która pojawiła się w 2010 roku w Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Ta inicjatywa zrodziła się z potrzeby modlitwy za biskupów, kapłanów, za przygotowujących się do kapłaństwa i o powołania do służby w Kościele. To nie jest nowa intencja, ale wciąż bardzo aktualna. W październiku, czyli miesiącu różańcowym chcemy ją jeszcze raz zaakcentować. Jakość życia naszych wspólnot, diecezji, parafii, w dużej mierze zależy od pasterzy, dlatego chcemy się za nich modlić - mówi ks. dr Tomasz Tomaszewski, moderator diecezjalny Ruchu.
Jak działa internetowy Żywy Różaniec? Każdego dnia, od 1 do 31 października pomiędzy uczestników rozpisana jest jedna część Różańca, ta, która zgodnie z tradycją Kościoła przypisana jest do danego dnia tygodnia. Czyli każdego dnia w modlitwę włączonych jest 5 osób, z których każda odmawia jedną dziesiątkę. W sumie przez cały miesiąc w modlitwie weźmie udział 155 osób. Aby dołączyć do listy i podjąć się modlitwy, należy wysłać zgłoszenia na adres: modlitwa@koszalin.oaza.pl. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.
- Propozycja skierowana jest najpierw do członków Ruchu Światło-Życie, ale zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby się w nią włączyć. Trzeba też dobrze rozumieć przymiotnik "internetowy", kiedy mówimy o Różańcu. Ci, którzy włączają się w tę inicjatywę, odmawiają Różaniec nie wirtualnie, ale realnie. Strona internetowa służy jedynie do tego, żeby razem się zebrać, stworzyć listę - zastrzega ks. Tomaszewski.