Nowy numer 25/2021 Archiwum

Między Adamem i Ewą

Na te spotkania można przyjść z dziećmi. Zajmie się nimi profesjonalna ekipa, a rodzice będą mogli posłuchać czegoś dla siebie.

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin rozpoczęło w Koszalinie cykl spotkań dla małżeństw, które pragną pogłębić wiarę, wiedzę o rodzinie i spotkać inne rodziny, które też chcą opierać swoje życie na Ewangelii.

Spotkania odbywają się pod hasłem: "Rodziny szukają rodzin". Nie mają ustalonego harmonogramu.

Jak przyznaje ks. Łukasz Gąsiorowski, diecezjalny duszpasterz rodzin, program cyklu przewiduje kilka spotkań w roku, mniej więcej jedno na miesiąc.

Każde spotkanie, na które zawsze zaproszony będzie jakiś gość, zostanie odpowiednio wcześnie zapowiedziane i będzie też miało nieco inną formę.

Na pewno uczestnicy mogą się spodziewać konferencji tematycznej, wspólnej modlitwy, być może Mszy św., czy adoracji Najświętszego sakramentu, spotkania przy kawie. W tym czasie dziećmi zajmie się grupa harcerzy i nauczycieli.

Cykl rozpoczął się dwudniowymi rekolekcjami w kościele oo. franciszkanów, a prowadził je o. Piotr Kurkiewicz, kapucyn.

Duchowny w swoich konferencjach poruszał tematy związane z małżeństwem na podstawie Księgi Rodzaju. Z propozycji skorzystało kilkadziesiąt osób.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji z wtorku 30 września. Ojciec Piotr Kurkiewicz odpowiada m.in. na pytania: Kim są mężczyzna i kobieta, w ogóle i dla siebie nawzajem? Jak budują relację ze sobą i z Bogiem? Czym różnią się ich mózgi? Co Biblia mówi o parytetach? Czym jest nagość? Porusza także wiele innych kwestii związanych z męskością i kobiecością:

Konferencja o. Piotra Kurkiewicza, cz. I
ks. Wojciech Parfianowicz

Konferencja o. Piotra Kurkiewicza, cz. II
ks. Wojciech Parfianowicz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama