Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nauczyciele przy Nauczycielu

Mszą św. w koszalińskiej katedrze nauczyciele i wychowawcy zainaugurowali tegoroczną działalność swojego duszpasterstwa.

Celem działalności Koszalińskiego Duszpasterstwa Nauczycieli jest formacja tych, którzy sami uczą i wychowują innych, przy najlepszym nauczycielu i wychowawcy - Jezusie Chrystusie.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w koszalińskiej Katedrze. Po Eucharystii nauczyciele spotkali się w salce parafialnej, żeby przy kawie i ciastku przedyskutować plany na najbliższy rok.

- Chciałbym zaproponować w listopadzie Mszę św. za wszystkich zmarłych nauczycieli oraz za członków ich rodzin - mówił ks. Remigiusz Szauer, nowy duszpasterz nauczycieli w Koszalinie. - W Adwencie i Wielkim Poście tradycyjnie planujemy rekolekcje dla pracowników oświaty, a w lipcu pielgrzymkę nauczycieli do Częstochowy. Poza tym stawiamy na spotkania formacyjne. Na pewno jest do przedyskutowania wiele aktualnych tematów, jak choćby naciski pani minister edukacji, by wyznawana wiara musiała ograniczyć się tylko do sfery życia prywatnego. Trzeba żeby nauczyciele mogli ze sobą o tym rozmawiać, nauczyć się nazywać oraz argumentować własne racje, a także zwyczajnie nabrać odwagi. Dlatego takie spotkania są potrzebne - powiedział ks. R.Szauer.

- Przychodzimy tutaj, żeby wymieniać się doświadczeniami, co można zrobić na terenie naszych placówek - powiedziała koszalińska nauczycielka Jolanta Piątkowska. - Rozmawiamy o tym, jak przyjąć wspólny front, żeby wspomóc formację duchową uczniów oraz nauczycieli, wśród których pracujemy. Część osób to trzon tej grupy, stały od dobrych kilku lat. Inni przychodzą na jakiś czas lub tylko na jedno spotkanie, którego tematyka ich zainteresuje. Tak było w zeszłym roku z poruszoną na spotkaniach duszpasterstwa tematyką gender. Są między nami młodzi nauczyciele, starsi, emerytowani oraz pracownicy kuratorium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama