GN 23/2021 Archiwum

Muzyczne misterium w Wierzchowie

W niewielkiej parafii k. Drawska Pomorskiego w ramach Dnia Papieskiego wystąpiła Edyta Geppert. Kościół ledwo pomieścił słuchaczy.

W parafii prowadzonej przez księży zmartwychwstańców obchody Dnia Papieskiego rozpoczęły się już w sobotę 11 października.

Tego dnia wieczorem w kościele pw. św. Wojciecha w Wierzchowie wystąpiła Edyta Geppert.

- Myślę, że na koncercie było nawet ponad 400 osób. Nasz kościół wypełniony był po brzegi. Pani Edyta śpiewała półtorej godziny. Pieśni przeplatane były tekstami, które Jan Paweł II kierował do ludzi kultury i nauki. Trudno to nazwać tylko koncertem. To było misterium, coś niesamowitego - cieszy się ks. Artur Traczewski CR, proboszcz.

Artystka zaśpiewała m.in.: "Nie płacz maleńka", "Bo już nic nie muszę", "Za inna", "Nie żałuję", "Jak to jest z moim śpiewaniem". Nie zabrakło też przeboju "Kocham cię życie".

W niedzielę kościół w Wierzchowie stał się kolejną świątynią w diecezji, w której wierni mogą oddawać cześć relikwiom św. Jana Pawła II. Relikwie ofiarował dla parafii kard. Stanisław Dziwisz. Wprowadzenia ich do kościoła dokonał ks. Kazimierz Linkiewicz, zmartwychwstaniec, wieloletni pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama