Nowy numer 24/2021 Archiwum

Piła dla Jana Pawła II

Na wieczorny Apel Maryjny na placu Zwycięstwa przyszło około 100 mieszkańców miasta.

Modlitwa przy pomniku Jana Pawła II w centrum miasta była kulminacją obchodów Dnia Papieskiego w Pile. Spotkanie prowadziła wspólnota Żywego Różańca z parafii pw. Świętej Rodziny.

- Przyszedłem tutaj z całą rodziną: z żoną, dziećmi, wnukami i prawnuczką. Jan Paweł II, zawsze był obecny w naszym życiu. Dla moich wnuków był jedynym papieżem, którego znały. Bardzo przeżyliśmy jego odejście. Ja pamiętam też dzień, kiedy został wybrany na papieża. To była wielka, niezapomniana radość - dzieli się p. Ryszard, 83-letni mieszkaniec Piły.

Na zakończenie spotkania ks. Zbigniew Hul, salezjanin, proboszcz parafii pw. św. Rodziny zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w "Jerychu różańcowym". W kaplicy adoracji w pilskim kościele księży salezjanów nieustanna modlitwa różańcowa będzie trwała aż do 19 października. O każdej porze dnia i nocy można dołączyć do modlących się przed Najświętszym Sakramentem.

Każdy może też napisać na kartce swoją osobistą intencję do tej modlitwy. Oprócz tego wspólnota parafialna modli się w wyznaczonych intencjach, które można zobaczyć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama