Nowy numer 25/2021 Archiwum

Pielgrzymka miłośników liturgii przedsoborowej

Kilkudziesięciu uczestników nawiedziło sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej.

Inicjatywa zrodziła się jako dziękczynienie za motu proprio Summorum Pontificum Ojca świętego Benedykta XVI. Pątnicy spotykają się na Górze Chełmskiej w kolejne rocznice obowiązywania dokumentu. W tym roku - w 450. rocznicę zatwierdzenia dekretów Soboru Trydenckiego - pielgrzymka łączyła się też ze świętem Matki Boskiej Różańcowej.

Pielgrzymi rozpoczęli drogę Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą odmówili w kaplicy Straży Granicznej pw. św. Faustyny Kowalskiej (przy relikwiach świętej). Podczas wędrówki do sanktuarium odmawiali Różaniec w języku łacińskim. Pielgrzymkę zwieńczyła Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, którą odprawił ks. Paweł Kowalski.

Msze święte w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego odprawiane są w Koszalinie już od prawie siedmiu lat: w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny (pierwsza i trzecia niedziela miesiąca o 18.00 oraz w każdy wtorek o 19.00) i w kościele pw. Ducha Świętego (ostatnia niedziela miesiąca o 19.30). Spotkania te gromadzą nieraz nawet ponad 100 wiernych.

Najmłodszym stałym miejscem celebracji Mszy świętych w klasycznym rycie rzymskim jest kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w podkoszalińskim Konikowie (druga niedziela miesiąca o 18.00).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama