Nowy numer 24/2021 Archiwum

W Bornem Sulinowie już pachnie świętami

Już jest! Nowa, świeżutka i pachnąca Bożym Narodzeniem płyta oazowiczów z Bornego Sulinowa.

Na krążku znajdziemy 18 kolęd i pastorałek. Także tych dobrze znanych, tradycyjnych, ale w zupełnie nowej aranżacji, o co zadbał Arkadiusz Makowski ze studia Mega Records, który pracował również nad powstaniem poprzedniej płyty.

- Pierwsza płyta była zupełnie spontaniczna, a nagrania zostały zamknięte w ciągu kilku dni. Nad kolędami pracowaliśmy ponad 4 tygodnie w czasie wakacji. Wszystko zostało bardziej
dopieszczone, zaplanowane, przemyślane – opowiada Kinga Suchanowska z borneńskiej scholi.

Oprócz dobrze już znanych w diecezji głosów dziewczyn, na kolędowej płycie można usłyszeć także dorosłych i najmłodszych członków miejscowego Ruchu Światło-Życie.

– To fajnie, że w prace nad płytą włączyła się Oaza Dzieci Bożych i Domowy Kościół. Razem około 40 osób, z których każda ma swój udział. Jak to w kompletnej wspólnocie,  która razem idzie do Pana Boga – mówi ks. Sebastian Przybyła, opiekun borneńskich oazowiczów.

- Zaangażowałyśmy nawet ks. Sebastiana, który dostał swoją solówkę. Ale na płycie zabrzmi także głos Wojciecha Mazurka w jego własnym utworze „Dziękuję Jezu” – dopowiada Kinga.

Oazowicze z Bornego Sulinowa dbają też o element zaskoczenia: tytuł płyty to papieskie zawołanie „Totus Tuus”, a z okładki płyty ciepło uśmiecha się Matka Boska Trzykroć Przedziwna.  

- Niedługo po ukazaniu się pierwszej płyty, już doskonale wiedziałyśmy że to właśnie Ona będzie na okładce płyty z kolędami. Bliskie jest nam szensztackie sanktuarium z Góry Chełmskiej, a wizerunek Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej wisi na ścianie naszej salki, gdzie spotyka się oaza. No i jednogłośnie uznaliśmy, że jest najpiękniejszy! – mówi Kinga.

Jak wyjaśnia tytułem muzycy chcieli natomiast podkreślić rolę Maryi w tajemnicy Bożego Narodzenia.

- Ona sama często usuwa się w naszym świętowaniu w cień. A przecież gdyby nie Ona, nie byłoby naszego Zbawiciela! Na okładce tuli w ramionach małego Jezusa, tak, jak chcielibyśmy, żeby i nas otulała, bo my też chcemy być Jej dziećmi. Chcemy cali oddać się Matce – dodaje oazowiczka.

Nową produkcję z Bornego Sulinowa będzie można kupić już 11 listopada podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie. Cena to jedynie 20 zł, a dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu nagłaśniającego dla borneńskiej scholi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama