Nowy numer 23/2021 Archiwum

Spotkanie zelatorów Żywego Różańca w Pile

W parafii pw. św. Jana Bosko zgromadziło się prawie 100 osób z południa diecezji.

W spotkaniu wziął udział bp senior Tadeusz Werno, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię.

Konferencję dotyczącą przesłania objawień Matki Bożej w Lourdes przygotował ks. dr Andrzej Wachowicz, moderator diecezjalny Żywego Różańca.

Żywy Różaniec to wciąż najliczniejsza grupa modlitewna w diecezji. Trudno dokładnie oszacować liczbę osób, które formalnie do niej należą, ale z pewnością jest ich kilka tysięcy.

Na spotkaniu w Pile obecni byli zelatorzy, czyli ludzie odpowiedzialni w parafiach za poszczególne róże. Ks. Wachowicz zachęcał ich, aby podjęli wysiłek ewangelizacyjny i szukali kolejnych osób chętnych do włączenia się w dzieło Żywego Różańca. - Najbardziej skuteczna jest osobista zachęta ze strony tego, kto sam jest w tym dziele. Czasami trzeba po prostu podejść i zapytać - radzi duchowny, podkreślając, że przynależność do Żywego Różańca nie jest przesadnie wymagająca. Każdy członek grupy jest zobowiązany do odmówienia zaledwie jednej tajemnicy dziennie.

Spotkania dla zelatorów odbywają się raz w roku. Dla południa diecezji w Pile i dla dekanatów północnych w Koszalinie - najbliższe 25 października w Wyższym Seminarium Duchownym.

W ciągu roku organizowane są także rekolekcje różańcowe, na które zaproszeni są wszyscy, którzy pragną zgłębić sens tej modlitwy.

Co roku w Skrzatuszu odbywa się także Diecezjalna Pielgrzymka Różańcowa. Najbliższa zaplanowana jest na 9 maja 2015 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama