Nowy numer 23/2021 Archiwum

Ludzie prawdziwi

Chwała Boża polega na tym, że wypełniamy życie czynami miłości, prawdy i sprawiedliwości. W waszym wykonaniu nie były to tylko deklaracje, ale konkretne dzieła – mówił bp Krzysztof Zadarko do laureatów nagrody „Radość płynie z nadziei”.

Wtym roku statuetki kard. nom. Ignacego Jeża trafiły do czterech osób: Andrzeja Muchowskiego, pedagoga promującego wartości religijne i patriotyczne, Roberta Pietrasa, lekarza, dla którego zawód jest misją, oraz Barbary i Włodzimierza Osińskich, którzy stworzyli wyjątkową rodzinę zastępczą. Wyróżnienie, ustanowione przez bp. koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz diecezjalną Caritas, przyznawane jest osobom fizycznym i instytucjom z terenu diecezji w uznaniu za działalność społeczno-kulturalną lub charytatywną.

– Nagradzamy osoby, które realizują swoim życiem uniwersalne wartości chrześcijańskie i są tym samym kontynuatorami dzieła życia kardynała Jeża – wyjaśnia Ryszard Pilich, przewodniczący koszalińskiego oddziału „Civitas Christiana” i sekretarz kapituły nagrody. Podczas wielkiej gali na scenie Filharmonii Koszalińskiej pojawili się nie tylko nagrodzeni statuetkami, ale także 11 młodych, zdolnych diecezjan – stypendystów Fundacji im. kard. nom. Ignacego Jeża. Dzięki ofiarności wielu osób mogą kontynuować naukę w szkołach ponadgimnazjalnych i na uczelniach wyższych. – Dziękuję, że robicie wszystko, by ta fundacja istniała i by nie przyszedł taki moment, w którym staniemy z pustymi rękami, mówiąc: „Chcielibyśmy pomóc, ale nie stać nas na to”. Dziękuję i proszę o jeszcze, żebyśmy w tym dziele, które wypływa z serca kard. Jeża, byli wierni. Przy takim święcie odkrywamy nasze prawdziwe oblicza: człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo Boga, powołanego do czynienia miłości. Odkrywamy to, co jest w nas najbardziej prawdziwe – dziękował wszystkim bp Zadarko. Więcej o tegorocznych laureatach na ss. IV–V.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama