Nowy numer 29/2021 Archiwum

Trudna rozmowa o homoseksualizmie

W Pile ze swoim wykładem wystąpił dr Paul Cameron. W spotkaniu wzięło udział ponad 140 osób.

Dr Paul Cameron jest znanym amerykańskim psychologiem, specjalistą od zaburzeń homoseksualnych.

Jego wystąpienia są często kontestowane. W Polsce przy okazji jego poprzednich wizyt niektóre uczelnie, pod naciskiem pewnych środowisk odwoływały jego wystąpienia. Sam Cameron został okrzyknięty homofobem.

W Stanach Zjednoczonych założył Instytut Badań nad Rodziną (Family Research Institute). W 1982 roku ze względu na głoszone przez siebie tezy został usunięty z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Cameron wyraźnie twierdzi, że homoseksualizm jest zaburzeniem. Rozróżnia osoby ze skłonnością homoseksualną od gejów, czyli ludzi, którzy promują pewną kulturę związaną z tego typu zachowaniami. Podkreśla, posługując się różnymi badaniami, że homoseksualiści mają znacznie większą skłonność do zachowań pedofilskich, a także są bardziej podatni na różne choroby.

Pilskie spotkanie odbyło się w ramach cyklu: "W kręgu refleksji nad rodziną i wychowaniem". Konferencje odbywają się raz w miesiącu. Ich program oraz zapis dźwiękowy konferencji dr. Camerona można znaleźć na stronie parafii: www.swietarodzina.pila.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama