Nowy numer 29/2021 Archiwum

Już niedługo Noce Świętych

Wiele parafii organizuje spotkania w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych.

Można chyba powiedzieć, że "Noce Świętych" stały się już tradycją w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Coraz więcej parafii zaprasza do wspólnego przeżywania w klimacie modlitwy nocy z 31 października na 1 listopada.

Jak podkreślają duszpasterze, nie chodzi tutaj o walkę z tymi, którzy promują obchodzenie Halloween, lecz o pokazanie, że Kościół ma zupełnie inną, bliższą duchowi chrześcijaństwa propozycję przeżywania tej nocy. Chodzi o doświadczenie wspólnoty modlitewnej w duchu prawdy o świętych obcowaniu.

Podczas "Nocy Świętych" organizowane są Msze św., czuwania przed Najświętszym Sakramentem, wieczory uwielbienia, procesje z relikwiami świętych, czy przedstawienia.

Poniżej podajemy niektóre propozycje nadesłane do nas z diecezji. Wszystkie wydarzenia dzieją się 31 października (wyjątkowe przypadki są wyraźnie zaznaczone). Prosimy o informacje o innych miejscach, gdzie organizowane są "Noce Świętych", abyśmy mogli zamieścić je na naszej stronie. Listę będziemy na bieżąco uzupełniać. Nasz adres: koszalin@gosc.pl

Koszalin: Wszystko odbywa się w katedrze. O godz. 20 zawiązanie wspólnoty, o godz. 20.30 Msza św., której przewodniczyć będzie bp Krzysztof Zadarko. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. Przewidziane jest błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. Zakończenie ok. godz. 23.

Słupsk: W godzinach popołudniowych Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza przed dworzec kolejowy na akcję ewangelizacyjną; W kościele pw. św. Faustyny o godz. 18 Msza św. a po niej ok. godz. 18.30 misterium o świętych z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4, które specjalnie na tę okazję wystąpią w przygotowanych przez siebie przebraniach za poszczególnych świętych; Na Marsz Świętych zapraszają księża salezjanie: Msza św. o godz. 18 w Kobylnicy i po niej przemarsz z relikwiami w kierunku kościoła pw. Świętej Rodziny.

Szczecinek: Noc Świętych odbywa się w kościele pw. Narodzenia NMP. Msza św. o godz. 20, a po niej czuwanie modlitewne, które zakończy się ok. godz. 23.

Miastko: Duszpasterze zapraszają do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie spotkania o godz. 20 adoracją i tańcem uwielbienia. Następnie odbędzie się Msza św., podczas której homilię wygłosi ks. Wacław Grądalski, ojciec duchowny z seminarium. Dzień wcześniej przygotowanie do Uroczystości Wszystkich Świętych przez "Jerycho Różańcowe". W czwartek 30 października po Mszy wieczornej rozpocznie się ciągłe odmawianie Różańca aż do piątku do Mszy św. o godz. 18.

Sławno: Noc Świętych odbędzie się, uwaga, już w czwartek 30 października. O godz. 17.45 uroczyste wprowadzenie do kościoła relikwii świętych. O godz. 18 Msza św. i po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piła: Czuwanie modlitewne rozpocznie się o godz. 19 w parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Organizatorzy przewidują adorację Najświętszego Sakramentu, konferencję o wybranych świętych, modlitwę przy relikwiach; W parafii pw. św. Jana Bosko o godz. 19.00 I Nieszpory z Uroczystości Wszystkich Świętych. Po nich procesja ze świętymi ulicami parafii i następnie Bal Wszystkich Świętych w Oratorium. W programie m.in. konkurs na najlepsze przebranie za świętego oraz projekcja filmu "Niebo istnieje naprawdę"; W parafii pw. św. Józefa o godz. 18.00 procesja z relikwiami i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Będzie też Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Polanów: W kościele parafialnym o godz. 19.00 rozpocznie się wieczór uwielbienia. 

Złocieniec: W parafii pw. Wniebowzięcia NMP wieczór modlitewny ze świętymi rozpocznie się o godz. 19.

Wałcz: Parafia pw. św. Mikołaja zaprasza na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Wszystkich Świętych po Mszy św. wieczornej o godz. 18.

Mirosławiec: Nabożeństwo Drogi Światła "Via lucis" rozpocznie się na cmentarzu o godz. 19.

Darłowo: Ojcowie franciszkanie zapraszają na wieczór ze świętymi franciszkańskimi: "Franciszkańska w niebo droga". Rozpoczęcie o godz. 19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama