Nowy numer 23/2021 Archiwum

Oaza ewangelizuje

W sumie prawie 140 osób wzięło udział w oazach ewangelizacyjnych, które Ruch Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zorganizował w październiku.

Jak informuje diecezjalne centrum Ruchu, od 10 do 12 października w Podczelu oraz w 17-19 i 24-26 października w ośrodku Caritas w Ostrowcu k. Wałcza, odbyły się trzy turnusy oaz ewangelizacyjnych.

Wzięło w nich udział 117 młodych ludzi, w większości z drugich i trzecich klas gimnazjalnych. W rekolekcje zaangażowało się 5 księży, 2 siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej i 19 animatorów świeckich.

- Dziękuję wszystkim, którzy prowadzili te oazy, a także tym, którzy odpowiadając na propozycję Ruchu Światło-Życie, zgłosili młodzież do udziału w rekolekcjach - mówi ks. dr Tomasz Tomaszewski, moderator diecezjalny Ruchu.

Od 17 do 19 października w Lędowie k. Ustki odbyła się także oaza ewangelizacyjna dla rodzin. Wzięło w niej udział 10 małżeństw.

- Warto pamiętać, że uczestnicy rekolekcji ewangelizacyjnych mogą stać się dobrym zaczynem do powstawania nowych wspólnot, także oazowych, w naszych parafiach oraz do rozwijania i ożywiania tych już istniejących - podkreśla ks. Tomaszewski.

Wszelkie informacje o działaniach prowadzonych przez Ruch Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na stronie: www.koszalin.oaza.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama