Nowy numer 24/2021 Archiwum

Taizé tuż tuż

W parafii katedralnej w Koszalinie odbyło się spotkanie przygotowujące do Europejskiego Spotkania Młodych Taizé. Tegoroczne będzie miało miejsce w Pradze w Czechach.

Młodzi licealiści i studenci spotkali się na modlitwie w kaplicy. Śpiewali pieśni znane z Europejskich Spotkań Młodych, wsłuchiwali się w Słowo Boże i trwali w ciszy. Pierwszą część spotkania zakończyli zaniesieniem próśb do Boga.

W drugiej części rozważali Pismo Święte i rozmawiali o nim.

- Ideą spotkań zaproponowanych przez braci z Taizé jest komunia z Bogiem i drugim człowiekiem - powiedział ks. Andrzej Pawłowski, koordynator wyjazdu. - Pragnieniem brata Roger, który zapoczątkował te spotkania było, by chrześcijanie szukali tego, co ich łączy.

- Wiodącym tematem jest modlitwa o pokój. To nie przypadek, że te spotkania są organizowane 1 stycznia, w Światowy Dzień Pokoju. W Pradze będziemy trwać na takiej modlitwie, co jest ważne czasach, gdy konfliktów międzynarodowych jest coraz więcej, ale też coraz więcej naszych braci chrześcijan ginie za wiarę. A przede wszystkim: pokoju, którego źródłem jest Bóg, brakuje przede wszystkim w  ludzkich sercach - powiedział ks. Pawłowski.

Część osób wybierających się do Pragi była już na podobnym spotkaniu rok temu w Strasburgu lub na wakacyjnej sesji rekolekcyjnej w Taizé. Są przekonani, że warto przeżyć Sylwestra w taki sposób: na modlitwie, zwiedzaniu, spędzeniu czasu z innymi młodymi, którzy chcą sobie zadawać pytania o wiarę, o Boga.

Tegoroczny wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych będzie dość długi. 28 grudnia autokar wyruszy z Koszalina do Berlina, po czym 29 grudnia dotrze do Pragi. Powrót zaplanowany jest na 2 stycznia w południe. Autokar dotrze do Koszalina 3 stycznia.

Uczestnikami mogą być osoby w wieku 16-35 lat.

Kontakt: Kasia 667 911 910 e-mail: kasia.dutkowska@vp.pl lub Karolina 723 714 447 e-mail: karolinatumanik@onet.eu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama