Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zobacz także

 • wietrzyk11
  10.11.2014 13:24
  "Miesiąc temu depresja została uznana za drugą chorobę świata pod względem częstotliwości zachorowań. A przecież mamy na to lekarstwo."

  Ciekawe, że na depresję zapadają także księża, siostry zakonne i członkowie wspólnot. Wtedy wysyłani są do psychologów i psychiatrów.

  Wmawianie ludziom, że depresja jest przypadłością ateistów, pracoholików ogarniętych żądzą zysku i zmanierowanych singli szukających wrażeń seksualnych i stroniących od zobowiązań by wygodnie żyć - jest po prostu fałszowaniem rzeczywistości.

  Mnie ani pielgrzymki, ani rekolekcje, ani sakramenty, ani różance i koronki, ani wspólnota nie uchroniły od depresji. Ani z niej nie wyciągnęły.
  doceń 0
 • _jasiek
  10.11.2014 16:37

  Dla mnie już sam tytuł tej notatki przeraża: "Nie szukajcie argumentów. Idźcie i głoście". Święty Papież Jan Paweł Drugi w swojej fundamentalnej encyklice pisał: "Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek — poznając Go i miłując — mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie".

  Tymczasem Sola Fide (tylko wiara) to jedna z reguł protestantyzmu pochodząca od Lutra. Wiadomo, że charyzmatycy czerpią inspirację od zielonoświątkowców, które są jedną z ~4000 denominacji zakorzenionych w tamtym bolesnym rozłamie. Na fali trudnej dyskusji na ostatnim synodzie w Rzymie mówi się dużo o infiltracji doktryny katolickiej tymi błędami. Wychodzą na światło dzienne nieznane wcześniej lub przemilczane fakty. Warto wysłuchać dwóch wykładów o "ojcu reformacji" i współczesnym wpływom jego pomysłów na Nasz Kościół:


  http://www.pch24.pl/tv,prawda-o-ojcu-reformacji,7095

  http://gloria.tv/media/RswLisn2Mz8

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma