Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Oświadczenie Caritas

Logo organizacji zostało bezprawnie użyte w kampanii wyborczej. Caritas odcina się od tego typu praktyk.

Po tym, jak jeden z kandydatów na radnego Kołobrzegu użył w swojej kampanii logo Caritas, koszalińska centrala organizacji wydała oświadczenie, które publikujemy w całości.

"W ostatnich dniach niektórzy mieszkańcy Kołobrzegu otrzymali ulotki wyborcze jednego z kandydatów do Rady Miasta umieszczone w kopertach z logo Caritas.

Pragniemy oświadczyć, że Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej nie ma nic wspólnego z tą akcją.

Kandydat, który jednocześnie jest działaczem Caritas przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP, nie konsultował swojego działania ani z centralą Caritas w Koszalinie, ani z parafią.

Caritas jednoznacznie odcina się od tego typu działań. Jesteśmy organizacją charytatywną, której celem jest niesienie pomocy ludziom w potrzebie, niezależnie od ich wyznania czy poglądów politycznych. W żaden sposób nie angażujemy się w bieżącą politykę, ani tym bardziej w kampanię wyborczą.

Logo Caritas we wspomnianej akcji zostało wykorzystane bezprawnie. Przepraszamy wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni tą sytuacją".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma