Nowy numer 25/2018 Archiwum

PKW nadal liczy głosy

Według nieoficjalnych wyników wyborów w niektórych miastach regionu drugiej turze przewidziane są dogrywki.

Do godz. 11 wyniki wyborów były nieoficjalne i niepełne. System komputerowy zliczający głosy po zamknięciu komisji wyborczych, kiedy do PKW zaczęły spływać dane, zaczął szwankować. Komisje obwodowe miały problemy z zalogowaniem i wprowadzeniem danych, m.in. na Pomorzu Zachodnim.

W Koszalinie według danych uzyskanych ze wszystkich 53 obwodowych komisji wyborczych urzędujący prezydent Piotr Jedliński zdobył 46,77 proc. głosów. Artura Wezgraja poparło 31,24 proc. głosujących. To oznacza, że odbędzie się między kandydatami dogrywka w II turze.

Na 25 mandatów radnych 12 zdobyła PO, 2 SLD, 5 PiS i 6 LK.

Pozostali kandydaci uzyskali następujące poparcie: Anna Mętlewicz (PIS) 11,29 proc., Adam Ostaszewski (SLD Lewica Razem) 6,92 proc., Jan Adamczyk (Nowa Prawica) 2,36 proc., Kyle Attenborough (Moje Nowe Miasto Yolo!) 1,43 proc.

W Koszalinie prowadziła PO - 41,10% , na 2. miejscu plasował się PiS - 22,90%, następnie Lepszy Koszalin - 20,39%, SLD - 12,30% , Prawica i Wolność - 2,43% oraz Moje Nowe Miasto Yolo (komitet Kyle Attenborough) - 0,89%

Również w Słupsku odbędzie się poselski pojedynek pomiędzy Zbigniewem Konwińskim z Platformy Obywatelskiej oraz Robertem Biedroniem z Twojego Ruchu.

W Pile wybory prawdopodobnie udało się rozstrzygnąć za pierwszym razem. Ubiegający się o drugą kadencję Piotr Głowski z PO zebrał 60,4 procent głosów, czyli będzie pełnił urząd także w drugiej kadencji. Powiat pilski – do Rady Powiatu 5 mandatów zdobyła PO i 5 Porozumienie samorządowe.

W Szczecinku urzędujący burmistrz Jerzy Hardie-Douglas z PO uzyskał około 53-procentowe poparcie.

W Kołobrzegu w drugiej turze spotkają się urzędujący i walczący o trzecią kadencję Janusz Gromek (PO) i Wioletta Dymecka (RdK).

W Białogardzie 11 mandatów zdobyło Porozumienie Samorządowe, 4 Niezależni, 4 Platforma Obywatelska, tylko jeden SLD oraz Wspólny Białogard. 

W Sławnie zdecydowanie wygrał Krzysztof Frankenstein.

W Bobolicach burmistrzem nadal będzie Mieczysława Brzoza.

W Karlinie wygrał rządzący do tej pory Waldemar Miśko KWW Karlińskie Forum Samorządowe zdobywając 53,68 proc. głosów wyborców. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma