Nowy numer 25/2018 Archiwum

Czym skorupka za młodu…

Dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno- Wychowawczej przy koszalińskiej Caritas pojechały na wycieczkę do Centrum Experyment Gdynia.

W centrum zwiedziły cztery wystawy: Hydroświat, Drzewo Życia, Akcja Człowiek i Niewidoczne Siły.

Miały możliwość samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów, robiły doświadczenia i badały zjawiska z różnych dziedzin nauki.

Nie było to trudne, ponieważ przy każdym stanowisku cel doświadczenia i sposób jego przeprowadzenia były dokładnie opisane. Zwiedzający mogli też zadawać pytania edukatorom, którzy służyli pomocą.

Dzieci dowiedziały się, jak powstaje energia z morskich fal, poznały budowę ciała człowieka, mogły sprawdzić jak kłopotliwe jest bycie osobą niewidomą lub poruszającą się na wózku inwalidzkim.

Mogły też przenieść się w przyszłość i zobaczyć jak będą wyglądać w wieku 70 lat.

 

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma