Nowy numer 24/2018 Archiwum

Na sprzątanie po wyborach wciąż za wcześnie

W wielu miastach m.in. naszej archidiecezji wciąż nie ma oficjalnych wyników wyborów samorządowych. Niektóre komisje zawieszają prace do jutra.

Cała Polska cieszy się zwycięzcami i smuci przegranymi wyborów 2014 jedynie na podstawie nieoficjalnych wyników.

Informacje docierają do wyborców poprzez media opierające się na danych, które nie są oficjalne.

Państwowa Komisja Wyborcza, której systemy informatyczne zliczania głosów zawiodły, podaje, że uruchomiła alternatywny system podsumowania wyników wyborów. Najwyższa Izba Kontroli zapowiedziała, że dokona kontroli PKW.

Wiele komisji wyborczych, których praca z powodu wadliwego systemu informatycznego PKW została przedłużona, przerwało prace do jutra. Pracownicy są zmęczeni, potrzebują odpocząć przed kolejnym dniem pracy.

W woj. zachodniopomorskim pracę przerwały m.in. komisja wojewódzka i miejskie w Szczecinie, Świnoujściu i Stargardzie Szczecińskim.

W Koszalinie podania wyników na dzisiaj nie zapowiedziano. Do delegatury koszalińskiej spłynęły jak dotąd jedynie protokoły z głosowania w gminie Świeszyno. 

W Komisji miejskiej w Kołobrzegu przerwano pracę do 8.30 we wtorek. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma