Nowy numer 25/2018 Archiwum

Podać rękę najmłodszym w żałobie

XI kampania "Hospicjum to też życie" podjęła temat pomocy dzieciom i młodzieży w żałobie.

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Hospicjum to też życie” w Urzędzie Miejskim w Koszalinie odbyło się spotkanie z pedagogami szkół. Zorganizowało je koszalińskie Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego. Tematem było hasło „Pomagamy dzieciom i młodzieży w żałobie”, będące kontynuacją zeszłorocznej edycji.

Prowadzącymi byli psychologowie pracujący w koszalińskim Hospicjum (Kamila Siudowska i Wojciech Gliński). Prelekcję poprowadziła również p. Danuta Okuniewska-Jurgielewicz (pedagog, biegły sądowy, koordynator programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”). W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ponad 20 placówek oświatowych. Zadawali pytania, włączali się w dyskusję, przytaczali przykłady z własnych doświadczeń.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi społeczeństwa na  problem osierocenia dzieci i młodzieży. Promowano program wsparcia psychologicznego „Tumbo pomaga”, mającego pomóc im w przejściu  okresu żałoby.

Hospicjum im. św. M. Kolbego w ogólnopolskiej kampanii „Hospicjum to też życie” uczestniczy już po raz piąty.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma