Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ojciec Leon w Koszalinie

Ojciec Leon Knabit, zakonnik znany m.in. z licznych bijących rekordy popularności publikacji, programów telewizyjnych i fantastycznego poczucia humoru będzie gościem w Koszalinie.

Z tynieckim benedyktynem będzie można porozmawiać oraz nabyć jego książki w poniedziałek, 24 listopada o godz. 17 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie. Dzień wcześniej o. Leon będzie przez cały dzień głosić słowo Boże podczas niedzielnych Mszy św. sprawowanych w koszalińskim kościele pw. św. Marcina.

- To człowiek, który ma ponad 80 lat, od 60 jest kapłanem, w dodatku mnichem, a zarazem cieszy się ogromną popularnością i na spotkania z nim przychodzą tłumy. Przede wszystkim dlatego, że potrafi mówić o sprawach bardzo trudnych, czasami bolesnych, a czasami omijanych, w sposób jasny, klarowny i zrozumiały - mówi ks. Tomasz Kudaszewicz, który, wykorzystując rehabilitację o. Leona w Kołobrzegu i osiemnastoletnią znajomość z zakonnikiem, zaprosił go do Koszalina.

Zależało mu również na tym, by okazję do spotkania z o. Leonem mieli jego uczniowie.

– Bardzo ucieszyłem się, że także pan dyrektor Wiktor Kamieniarz z entuzjazmem podchwycił pomysł zorganizowania spotkania z licealistami. Uczniowie będą rozmawiać z o. Leonem o wyborach, ale nie o tych, które właśnie się odbyły, tylko o dokonywaniu życiowych, ważnych wyborów. Myślę, że młodzież potrzebuje takich mocnych, wyrazistych postaci, które pomagają w szukaniu odpowiedzi jak żyć, a o. Leon bez wątpienia jest taką osobą – dodaje ks. Tomasz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama