Nowy numer 24/2021 Archiwum

Koncert dla Michała

Będzie przedświąteczny kiermasz, pyszne smakołyki, a dla ducha: koncert zespołu Yam Kinneret. Uczniowie i nauczyciele słupskiego „Ekonomika” chcą w ten sposób pomóc absolwentowi swojej szkoły, który potrzebuje specjalistycznej protezy.

Michał Wiśniewski stracił nogę w wyniku wypadu komunikacyjnego dwa lata temu. Niestrudzenie walczy o odzyskanie sprawności i spełnienie marzeń: chciałby zostać rehabilitantem, żeby móc pomagać innym.

Dzięki zaangażowaniu uczniów z dawnej szkoły Michał ma przejściową protezę i nie musi poruszać się na wózku, ale żeby spełnić swoje marzenia o samodzielności, potrzebuje kupić tę właściwą protezę. Jej koszt zdecydowanie przerasta możliwości finansowe rodziny chłopaka, więc na ten cel organizowane są zbiórki.

Tym razem z pomocą ruszają uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupsku. Organizują koncert, z którego dochód zasili konto ich kolegi.

28 listopada o godz. 19.30 w kościele pw. św. Jana Kantego zagra dla Michała słupski zespół ewangelizacyjny Yam Kinneret.

- Cieszę się, że tak wiele osób odpowiedziało na nasz pomysł zorganizowania koncertu i zaangażowało się całym sercem. Muzycy z zespołu bez wahania zgodzili się wystąpić, pomógł również ks. Andrzej Skibiński, proboszcz ze św. Jana Kantego. Mam nadzieję, że nie zabraknie także tych, którzy pomogą finansowo w spełnieniu marzeń Michała - mówi Krystyna Racławska, współorganizatorka przedsięwzięcia. Jak zapowiada nie będzie to ostatni koncert, którzy chcą przygotować na ten cel.

Na uczestników piątkowego koncertu czekają nie tylko muzyczne atrakcje. Będzie też pyszne ciasto i kiermasz zorganizowany przez nauczycieli i uczniów „Ekonomika”.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama