Nowy numer 23/2021 Archiwum

"Przystań z Jezusem" już po raz trzeci

W Koszalinie odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne wakacyjnej akcji ewangelizacyjnej odbywającej się w kołobrzeskim kurorcie.

Wiadomo już na pewno, że akcja odbywać się będzie od 20 do 27 lipca 2015. Uzależnione jest to od terminu festiwalu "Sunrise", przy okazji którego ma miejsce kołobrzeska ewangelizacja.

Również i tym razem samo wyjście na ulice miasta poprzedzone będzie kilkudniowymi rekolekcjami i warsztatami.

- Chcemy, aby uczestnicy akcji nie tylko dali coś od siebie, ale także, aby mogli coś zyskać, czegoś nowego się nauczyć - tłumaczy Agnieszka Zuzelska z diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji, która koordynuje całe przedsięwzięcie.

Organizatorzy liczą w tym roku na ok. 1000 uczestników. - Zapraszamy ludzi z całej Polski, ale mamy nadzieję, że nie zabraknie ewangelizatorów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W końcu to my jesteśmy gospodarzami - przyznaje Agnieszka Zuzelska.

"Przystań z Jezusem" to akcja zakrojona na szeroką skalę. Zakres przygotowań jest ogromny, dlatego pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się już 25 listopada. Kolejne odbywać się będą przynajmniej raz w miesiącu, aż do przyszłych wakacji.

Każdy, kto chciałby zaangażować się w przedsięwzięcie, zarówno jako organizator, jaki i uczestnik-ewangelizator, proszony jest o kontakt ze Szkołą Nowej Ewangelizacji poprzez stronę: www.kochaj.my. Działa także strona samej inicjatywy: www.przystanzjezusem.pl

Akcja ma błogosławieństwo biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama