Nowy numer 23/2021 Archiwum

Na rzecz matek i dzieci w potrzebie

Fundacja "Zdążyć z miłością", opiekująca się samotnymi matkami, zaprasza na charytatywny koncert, który pomoże stworzyć w Koszalinie mieszkanie chronione.

5 grudnia w Koszalińskiej Filharmonii na melomanów czeka wyjątkowa gratka. Utalentowani, młodzi soliści Agata Maria Raatz i pianista Marcin Fleszar z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej zagrają na rzecz podopiecznych Fundacji „Zdążyć z Miłością”, która swoją pomoc adresuje w szczególności do samotnych matek.

Z inicjatywy fundacji powstaje w Koszalinie mieszkanie chronione. Znajdą w nim przystań  samotne, bezdomne matki z małoletnimi dziećmi, opuszczające placówki Caritas: Dom Samotnej Matki „Dar Życia” i Centrum Kryzysowe dla kobiet i matek z dziećmi „Nadzieja” lub też inne miejsca całodobowej pomocy społecznej.

– To dzięki Państwu będzie możliwe przygotowanie miejsca, w którym mamy z dziećmi poczują się bezpiecznie, otoczone troską i miłością – zaprasza Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes koszalińskiej fundacji.

- Niech słowa św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki naszej fundacji staną się przesłaniem dla nas wszystkich: „Umiejmy patrzeć na wszystko jasnym wzrokiem miłości” – dodaje pani prezes.

Cena cegiełki uprawniającej do udziału w koncercie wynosi 50 złotych i 70 złotych. Sprzedaż cegiełek prowadzona jest w siedzibie Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Koszalin, ul. Franciszkańska 111 tel. 94 341 85 07, w kasie Filharmonii Koszalińskiej, w Instytucie Dobrych Praktyk Biznesowych ul. Zwycięstwa 126, w Północnej Izbie Gospodarczej, ul. Racławicka 15-17 (budynek F, II piętro) oraz w Kawiarni Kukuryku, Plac Gwiaździsty 5/1 tel. 94 341 13 49.

Fundacja „Zdążyć z Miłością”, choć została powołana na początku tego roku, zdążyła już podjąć szereg działań, dzięki którym samotne, bezdomne matki z dziećmi mają szansę na stanięcie na własnych nogach. Jednym z nich jest stworzenie w Koszalinie mieszkania chronionego. Docelowo zamieszkają w nim cztery kobiety. Żeby było to możliwe, potrzebne są pieniądze na remont lokalu.

Grudniowy koncert fundacji odbywa się pod patronatem medialnym naszej redakcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama