Nowy numer 39/2020 Archiwum

Na narty z Caritasem

Diecezjalna Caritas zaprasza dzieci i młodzież na zimowisko do Białego Dunajca.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej otworzyła zapisy na zimowisko „Narty z Caritasem”.

Z oferty mogą skorzystać dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat.

Zimowisko zostanie zorganizowane w Białym Dunajcu. Można wybrać jeden z trzech terminów turnusów:

25-31 stycznia 2015 r. - dla uczniów z województwa zachodniopomorskiego

8-14 lutego - dla uczniów z województwa pomorskiego

22-28 lutego - dla uczniów z województwa wielkopolskiego

Zimowisko obejmie 6 noclegów, transport, całodzienne wyżywienie (3 posiłki i podwieczorek), ubezpieczenie, opiekę pedagogiczną i instruktorską, szkolenie narciarski i snowboardowe, sprzęt narciarski, karnet na wyciąg, wycieczkę do Zakopanego i Aquaparku, spotkanie z pracownikiem GOPR i szkolenie z wolontariatu.

Cena zimowiska to kwota 850 zł. Można zwrócić się do Caritas z prośbą o dofinansowanie, które wynosi 200 zł od uczestnika. Zapisy trwają do 15 grudnia.

- Chcemy jako Caritas tworzyć szeroką ofertę wsparcia dla diecezjan. Odpowiadamy na oczekiwania ludzi, którzy mimo tego że pracują, zarabiają, nie mogą sobie pozwolić na duże wydatki związane z feriami dzieci. Zimowisko nie jest za darmo, ale dzięki niewygórowanej cenie i dofinansowaniu z naszej strony może być dla wielu rodzin dostępne. Dlatego stworzyliśmy własną, całkowicie pełną ofertę wyjazdu. Nie chodzi tylko o kontrpropozycję wobec zimowisk komercyjnych. Chcemy zaproponować ferie z wartościami chrześcijańskimi, ze sprawdzoną kadrą pedagogiczną, ze szkoleniem wolontariatu skierowanym do dzieci i młodzieży - powiedział ks. Tomasz Roda dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.  

Bywają przypadki, że prócz dofinansowania 200 zł. płynącego od Caritas diecezjalnej, zimowisko dofinansowuje dodatkowo Parafialny Zespół Caritas lub parafia z własnych środków.

Więcej informacji na: www.koszalin.caritas.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama