Nowy numer 39/2023 Archiwum

Bardzo konkretnie o "tych" sprawach

Rzadko się słyszy, żeby ktoś tak mówił o miłości, rodzinie, relacjach damsko-męskich. Spotkanie Jacka Pulikowskiego w Koszalinie trwało kilka godzin.

Znany w Polsce specjalista od życia rodzinnego przyjechał do Koszalina na zaproszenie Duszpasterstwa Akademickiego. Na spotkanie, które odbyło się w kościele pw. Ducha Świętego w piątkowy wieczór 27 listopada przyszło ponad 250 osób.

Jacek Pulikowski wykłada na Politechnice Poznańskiej. Prowadzi także Studium Rodziny przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ma żonę i dzieci. Jest autorem wielu publikacji na temat życia rodzinnego. W swoich wykładach podejmuje tematy związane z rolą kobiety i mężczyzny w rodzinie, miłością, życiem seksualnym, właściwym funkcjonowaniem rodziny w nurcie nauki chrześcijańskiej.

Jego wystąpienia cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze względu na tematykę, ale także na żywy sposób przekazu. Wykłady często kończą się interesującymi dyskusjami. Podobnie było w Koszalinie. Spotkanie trwało kilka godzin. Ostatni uczestnicy opuszczali świątynię po godz. 23. Zaproszony gość po wykładzie chętnie odpowiadał na pytania i podpisywał książki swojego autorstwa. Zainteresowanie nimi było ogromne.

Zapraszamy do wysłuchania obszernych fragmentów wykładu Jacka Pulikowskiego. Przydatne szczególnie dla zakochanych, szukających miłości, tych, którzy już powiedzieli sobie "tak", albo niebawem to uczynią, wszystkich zainteresowanych... miłością.

O tym, że mężczyzna musi być mężczyzną, a kobieta kobietą. Podmiana jest niemożliwa:

Jacek Pulikowski, cz. I
ks. Wojciech Parfianowicz

Różnice między mężczyzną a kobietą sięgają znacznie głębiej poza to, co widać gołym okiem. Brakuje dobrych ojców, bo chłopcy nie są na nich wychowywani. O tym, że chłopiec to nie jest mniej grzeczna dziewczynka:

Jacek Pulikowski, cz. II
ks. Wojciech Parfianowicz

Brakuje dobrych ojców, bo brakuje wzoru ojca w rodzinie. Dlaczego niektórzy mężczyźni zostają maminsynkami?

Jacek Pulikowski, cz. III
ks. Wojciech Parfianowicz

Ciąg dalszy o maminsynkach i jaki to ma wpływ na pierścionek zaręczynowy:

Jacek Pulikowski, cz. IV
ks. Wojciech Parfianowicz

Wpływ obecności ojca na rozwój dziecka i przyszłego ojca jest ogromny. Czy da się to przeliczyć na pieniądze?

Jacek Pulikowski, cz. V
ks. Wojciech Parfianowicz  

Dlaczego warto poczekać ze współżyciem do ślubu? Jaki argument ma w ręku kobieta?

Jacek Pulikowski, cz. VI
ks. Wojciech Parfianowicz

Jakie warunki są najlepsze do współżycia: dobre łóżko, odpowiednie światło, przyjemna muzyka? Co ma wspólnego współżycie przed ślubem z terrorystą detonującym bombę w muzeum w Luwrze albo ze skazańcem idącym na szafot, który jest ustawiony na pięknym klifie przy zachodzie słońca? Dlaczego wolny związek jest wolny jedynie od odpowiedzialności i nawet najbardziej wprawny kochanek nie jest w stanie w takim związku w pełni usatysfakcjonować swojej kobiety?

Jacek Pulikowski, cz. VII

Mężczyzna, który nie daje gwarancji swojej kobiecie, nie zbuduje z nią nigdy związku, który naprawdę go uszczęśliwi. Co to ma wspólnego z osłem?

Jacek Pulikowski, cz. VIII
ks. Wojciech Parfianowicz

Dziewictwa nie da się odzyskać, ale czystość tak. Dlaczego jednak warto powalczyć o czystość, nawet tę z odzysku?

Jacek Pulikowski, cz. IX
ks. Wojciech Parfianowicz

Dlaczego związki jednopłciowe nie są dobrym środowiskiem do wychowania dzieci? Okazuje się, że nie tylko dlatego, że wszystko zaczyna się od karmienia piersią, co mężczyznom sprawia pewne trudności. Dlaczego urlop tacierzyński to pomysł z piekła rodem? Dlaczego w tym, że żona nie powinna rąbać drewna do kominka, nie chodzi tylko o kręgosłup?

Jacek Pulikowski, cz. X
ks. Wojciech Parfianowicz

Co ksiądz może wiedzieć o rodzinie? O ataku feministek na o. Meissnera i w ogóle o księżach mówiących o rodzinie.

Jacek Pulikowski, cz. XI
ks. Wojciech Parfianowicz

A co z powtórnymi związkami? Dlaczego rozwód to ogromne zło? Na co warto zwrócić uwagę, zanim powie się "tak"?

Jacek Pulikowski, cz. XII
ks. Wojciech Parfianowicz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast