Nowy numer 29/2021 Archiwum

Jestem Bibliofilem

Uczestnicy biblijnego dnia skupienia rozważali Biblię, żeby u progu Adwentu nauczyć się czuwać.

Pani Elżbieta cieszy się, że nareszcie znalazła sensowny sposób spędzenia wolnego czasu, którego obecnie ma dużo. - Wcześniej służyłam ludziom jako pedagog, teraz, na emeryturze, mam czas zająć się sobą: swoim duchem, emocjami. Spotkać samą siebie mogę tylko w ciszy i liczę na to, że tu, na dniu skupienia, łatwiej będzie mi odnaleźć drogę do Boga. Potrzebuję mądrych ludzi, których tutaj spotykam, ponieważ czuję głód intelektualny i duchowy - wyznała.

Na rekolekcje namówiła ją Elżbieta Rosiak, koleżanka z tej samej parafii. Obydwie należą do parafialnego kręgu biblijnego działającego w Biesowicach, prowadzonego przez proboszcza ks. Bogdana Wójcika.

Elżbieta Rosiak jest już trzeci raz na biblijnym dniu skupienia. - Sposób prowadzenia tych spotkań przez ks. Tomasza bardzo mi odpowiada - zaznaczyła. - Można nie tylko pogłębić wiedzę na temat wiary, ale także wyciszyć się, odpocząć od codziennych obowiązków. Mam tu czas, żeby przemyśleć wiele rzeczy, skupić się, pobyć sama ze sobą.

- Biblia fascynowała mnie już, gdy byłam młodą dziewczyną, ale nie zawsze znajdowałam na nią czas. Po latach wróciłam do tej fascynacji. Jestem księgową i na co dzień myślę o konkretach, liczbach, moje odpowiedzi są krótkie: „tak” lub „nie”. Dlatego Księga Psalmów jest bardzo pomocna w mojej modlitwie, gdy brakuje mi słów. Czytam Biblię kilka razy w tygodniu i odnajduję w niej teksty, które mobilizują mnie do działania. Jestem osobą aktywną, lubię angażować się społecznie, jeździć na wycieczki, wędrówki, szkolenia. Ciągle czegoś szukam i tutaj, na biblijnym dniu skupienia, również nie przerywam tego mojego szukania - powiedziała Elżbieta Rosiak.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama