Nowy numer 29/2021 Archiwum

Nie pojechały na Wschód? Trafią na Zachód.

Caritas rozpoczął program EMBARGO - dystrybucji polskich jabłek

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej we współpracy z Caritas Polska realizuje Program EMBARGO.

Celem programu jest przekazanie nadwyżek jabłek wycofanych z rynku w konsekwencji rosyjskiego embarga na polskie owoce i warzywa.

Produkty są dobrej jakości, mają świadectwo Inspekcji Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych. 

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej otrzymała 12 ton jabłek, pakowanych w 12-kilogramowych workach.

- Pierwsza pula jabłek bardzo szybko znalazła chętnych. Obecnie czekamy na kolejnych 8 ton owoców - powiedział dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Tomasz Roda. Dyrektor spodziewa się kolejnej dostawy w połowie grudnia.

Odbiorcami jabłek są Parafialne Zespoły Caritas, które rozdzielają je pomiędzy parafian.  Ponieważ nie we wszystkich parafiach działają takie zespoły, dlatego tego typu akcje mogą być dobrym impulsem do ich powołania.

- Obecnie w 80 parafiach naszej diecezji wciąż nie ma Parafialnych Zespołów Caritas, Chcielibyśmy, by każda parafia miała taki zespół. Nie trzeba być fachowcem, w Caritas pomagać może każdy. Członkom takich zespołów zapewniamy pomoc, formację, szkolenia, propozycję akcji, które można podjąć - zachęcał ks. Tomasz Roda.

Każda parafia sama decyduje o ilości i możliwościach dystrybucji owoców. Przy przekazywaniu owoców do parafii Caritas będzie się kierować kolejnością zgłoszeń. Rozliczenie polega na wypełnieniu listy potrzebujących, zawierającej imiona i nazwiska, adres, PESEL liczbę członków rodziny oraz podpis beneficjentów. Jabłka można będzie odebrać z magazynu w Szczecinku po uprzednim kontakcie z Caritas diecezji (tel. 0048 94 342 36 90)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama