Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wyborcza niespodzianka w Słupsku

W największych ośrodkach na Pomorzu Środkowym, dotychczasowi włodarze zachowali stanowiska. W Słupsku sensacja.

Przegrywał różnicą 2,5 tys. głosów, zwyciężył różnicą ponad dwóch tysięcy. Robert Biedroń nowym prezydentem Słupska.

W walce o fotel prezydencki poseł Twojego Ruchu zwyciężył rywalizację ze Zbigniewem Konwińskim, na co dzień posłem Platformy Obywatelskiej. Choć dane są jeszcze wciąż nieoficjalne, to w poszczególnych obwodach Biedroń pokonał swojego kontrkandydata różnicą nawet 200 głosów.

Kilka minut przed 22 otrzymał telefoniczne gratulacje od Zbigniewa Konwińskiego. - To bardzo miły gest, dziękuję mu za wspólną walkę. Mam nadzieję, że będziemy razem dbać o nasze miasto - powiedział nowy prezydent Słupska, który zaledwie kilka tygodni temu przeprowadził się do grodu nad Słupią. Po 23 świętował swoje zwycięstwo w gronie swoich zwolenników. - To wy dążyliście do zmiany i nie byłoby tego bez was. Odzyskaliśmy to miasto dla mieszkańców, wyrwaliśmy je z układów partyjnych - mówił z uśmiechem na ustach 38-latek, kiedy otrzymał od swojego sztabu kosz słodyczy.

Dla Zbigniewa Konwińskiego to szczególna porażka - po raz trzeci przegrał walkę o urząd prezydencki w swoim rodzinnym mieście. - Trudno powiedzieć dlaczego taka różnica na plus przemieniła się w przegraną. Nie teraz czas na analizowanie - uciął gorzko Konwiński.

Przypomnijmy, że w pierwszej turze poseł Platformy Obywatelskiej cieszył się poparciem ponad 8,5 tysiąca słupszczan. Niespełna 6 tys. osób poparło wówczas posła Twojego Ruchu.

Poza Słupskiem w regionie obyło się bez większych sensacji. Na kolejne kadencje zostali wybrani m.in.: Piotr Jedliński - prezydent Koszalina, Janusz Gromek - prezydent Kołobrzegu, Barbara Nowak - burmistrz Połczyna-Zdroju, Adam Kośmider - burmistrz Czaplinka, Krzysztof Bagiński - burmistrz Białogardu, Roman Ramion - burmistrz Miastka, Olga Roszak-Pezała - wójt w Mielnie. Nowym burmistrzem Ustki został wybrany Jacek Graczyk.

Według nieoficjalnych danych frekwencja w Koszalinie wyniosła prawie 40 proc., podobnie w Słupsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama