Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ile waży jeden głos

Na wyniku II tury wyborów 2014 w Tychowie (województwo zachodniopomorskie) zaważył 1 głos.

Druga tura wyborów w Tychowie okazała się wyjątkowo nieszczęśliwa dla urzędującej burmistrz miasta Elżbiety Gumińskiej-Wasiak, reprezentującej KWW "Solidarni".

W starciu z kontrkandydatem Robertem Falaną z KKW SLD Lewica Razem, urzędująca drugą kadencję gospodyni Tychowa uzyskała o dwa głosy mniej niż przeciwnik.

Na Roberta Falanę oddało swój głos 1489 wyborców, zaś na Elżbietę Gumińską-Wasiak - 1487, co de facto oznacza, że szalę przeważył 1 głos wyborczy.

Sytuacja pokazuje, jak wiele waży jeden głos wrzucony do urny - decyduje o sposobie zarządzania miastem przez kolejne 4 lata.

Procentowo głosy wyborów rozłożyły się: 50,03% do 49,97%.

Frekwencja w II turze w Tychowie wyniosła 54,69%.

Ustępująca burmistrz zapowiada protest wyborczy.

Robert Falana mieszka w Tychowie od 10 lat. Jest 37-letnim pedagogiem i nauczycielem informatyki w gminnym gimnazjum w Tychowie. Żonaty, ma dwie córki. Jego pasją jest wędkarstwo, sport i fotografia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Nickel
    02.12.2014 20:23
    A co w przypadku remisu? Jest na to małe prawdopodobieństwo, ale jest.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma