GN 22/2020 Archiwum

Drabina, kamera i ewangelizacja

Dwa tygodnie temu diakonia ewangelizacji Ruchu Światło-Życie pojechała na oazę modlitwy do Lipia, by szukać inspiracji do skuteczniejszego głoszenia i by nabrać wiatru w żagle. Oto efekty ciężkiej pracy oazowiczów.

- Członkowie Ruchu Światło-Życie mocno angażują się w rozmaite akcje ewangelizacyjne, ale doszliśmy do wniosku, że warto byłoby znaleźć przestrzeń, która jest może mniej zagospodarowana. Środków ewangelizacji jest mnóstwo, a jednym z nich jest głoszenie poprzez teatr, etiudy, inscenizacje. Pomyśleliśmy, że taki szeroko rozumiany przekaz teatralny, trochę happeningowy, może być dobrym sposobem głoszenia - mówi ks. Remigiusz Szauer, moderator diakonii ewangelizacji. Stąd pomysł, by podczas oazy modlitwy zorganizować także warsztaty teatralne.

Trzy dni poznawania warsztatu aktorskiego pod okiem profesjonalnego reżysera, szukania sposobów jeszcze efektywniejszego głoszenia Ewangelii i wsłuchiwania się na modlitwie, co Bóg chciałby przez nich powiedzieć ich rówieśnikom, wydały pierwsze owoce. Jednym z nich jest zapowiadana przez nas etiuda ewangelizacyjna, w której oazowicze przedstawiają swoją interpretację przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.

Samarytanin
Etiuda nagrana podczas warsztatów diakonii ewangelizacji Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
DDERŚ-Ż

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama