Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zapałka nie, ale miłość tak

Podsumowanie akcji diecezjalnej Caritas "Zapałka nie ogrzeje”

Podczas kampanii „Zapałka nie ogrzeje” przeprowadzonej przez wolontariuszy Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zebrano  57720,74 zł.

W akcję rozpoczętą 28 października zaangażowały się w naszej diecezji 54 grupy wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.

W wyniku zbiórki 125 rodzin otrzyma dofinansowanie na zakup opału na zimę: węgla i drewna opałowego, energii elektrycznej, gazu.

Wysokość świadczenia i do kogo ono będzie skierowane zależy od decydującego, czyli Parafialnego Zespołu Caritas, którego członkowie mają rozeznanie, kto w parafii najbardziej potrzebuje pomocy. W mniejszych miejscowościach częściej niż w miastach dofinansowanie pokrywa całość kosztów ogrzewania. W miastach suma raczej podlega rozbiciu na większą ilość dopłat; są to wówczas dopłaty częściowe.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma