Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Młodzież pamięta

Słupscy gimnazjaliści i licealiści wzięli udział w akcji Stowarzyszenia Odra-Niemen. Dzięki ich zaangażowaniu do kombatantów na Kresach trafi 40 świątecznych paczek.

Piątkowe popołudnie, większość uczniów po ostatnim przedświątecznym dzwonku żyje już tylko wizją kilkunastodniowego odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jednak grupa licealistów i gimnazjalistów ze Słupska jeszcze nie myśli o swoich świętach. Do wieczora kompletowali w siedzibie Civitas Chrtistiana paczki dla polskich kombatantów na Kresach.

Uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Adama Mickiewicza z opiekunką Iwoną Tłuchowską oraz kl. II b V Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słupsku z wychowawczynią Joanną Janusiak włączyli się w ogólnopolską akcję Stowarzyszenia Odra-Niemen i przygotowali świąteczne dary dla Rodaków na Kresach. Przez dwa tygodnie zbierali dary, angażując całą społeczność szkolną.

- Wraz z tym, co do siedziby Civitas Christiana przynieśli słupszczanie, wystarczyło na przygotowanie ponad czterdziestu paczek. Pojadą one najprawdopodobniej na Białoruś - mówi Robert Danielkiewicz, koordynator akcji w Słupsku. - Transporty z naszego regionu na Białoruś i Litwę już wyjechały - dodaje.

Licealiści po raz drugi włączyli się w akcję pomocową dla Kresowiaków. Warto zaznaczyć, że w tradycji V LO w Słupsku jest współpraca i pomoc dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy oraz organizowanie zbiórek dla Banku Żywności. Kolejny raz uczniowie włączyli się też w zbiórkę żywności w sklepach dla parafialnych oddziałów Caritas. Rezygnując z drobnych upominków, które dotąd wręczali sobie przy okazji wigilijnych spotkań w klasach, uzbierali wystarczająco dużo, by spełnić marzenia dwóch rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma