Nowy numer 25/2021 Archiwum

MiP-y czyli Miłość i Prawda

W święto Świętej Rodziny małżeństwa ze Wspólnoty Emmanuel wyszły do koszalińskich małżeństw z propozycją wzmocnienia więzi małżeńskiej.

Po Mszy św. w kościele pw. św. Wojciecha Katarzyna i Tomasz Kozakiewiczowie z przyjaciółmi ze wspólnoty rozdawali ulotki i zapraszali na rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w styczniu.

- Naszą odpowiedzią na kryzys małżeństwa są rekolekcje dla małżonków „Miłość i Prawda”, głoszone od lat 70. w całej Europie i na świecie. To ciekawa forma, ponieważ nauki rekolekcyjne głoszone są przez pary małżeńskie, które popierają teorie przykładami ze swojego życia oraz z życia swoich przyjaciół - powiedział Tomasz Kozakiewicz, odpowiedzialny z żoną Katarzyną za Wspólnotę Emmanuel w Koszalinie. - Sami przeszliśmy takie rekolekcje, wiemy, że jest to dobra, sprawdzona i przyjemna forma. Aby umożliwić małżeństwom z dziećmi udział w rekolekcjach, zapewniamy na ten czas opiekę dla dzieci.

- Rekolekcje „Miłość i Prawda” są całkowicie skierowane na wzmocnienie więzi małżeńskiej - powiedziała K. Kozakiewicz. - Ale jeśli jakieś małżeństwa chciałyby potem przyłączyć się do naszej wspólnoty, to czekamy na nie z otwartymi ramionami. W już szerszym gronie, nie tylko samych małżeństw, spotykamy się w każdą 2-gą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 17 w kościele św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie. Mamy też dni skupienia i weekendy formacyjne, a każdego tygodnia spotykamy się na modlitwie i rozmowie o naszej wierze w domach.

- Chcielibyśmy przez te rekolekcje pomóc każdemu małżeństwu: jednemu zrobić kolejny krok w wierze, innemu wyjść z sytuacji kryzysowej lub po prostu stworzyć wspólnotę na te kilka zimowych weekendów. Wiemy z doświadczenia takich rekolekcji, że są one szansą dla małżonków, by odkryli siebie na nowo, a także przylgnęli do Chrystusa - powiedział T. Kozakiewicz.

Rekolekcje są cyklem 3 weekendów. Odbędą się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.

I weekend: 17-18 I 2015 – "Bóg kocha nasze małżeństwo i daje konkretne środki do jego odnowy" 

II weekend: 14-15 II 15 – "Porozumienie małżeńskie: słowne, duchowe i seksualne. Odkrycie różnic i dopełnień"

III weekend: 21-22 III 15 – "Relacje z rodzicami i teściami. Praca zawodowa. Finanse" 

Zgłoszenia: Monika Ziętek tel. 733 145 493 (po 15:00)

W naszej diecezji Wspólnota Emmanuel jest obecna w Koszalinie, Białogardzie oraz Pile. Rekolekcje są skierowane do małżeństw z całej diecezji.

Więcej na: www.mip.emmanuel.info.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama