GN 23/2021 Archiwum

Jubileuszowe odpusty papieskie

Z okazji jubileuszu 100-lecia konsekracji kościoła pw. Świętej Rodziny w Pile, przez cały rok można w nim uzyskać odpust zupełny.

Jest to możliwe za sprawą specjalnego dekretu wydanego przez Penitencjarię Apostolską z polecenia papieża Franciszka.

Penitencjaria przychyliła się do prośby bp. Edwarda Dajczaka i salezjanów z Piły z racji obchodzonego w kościele pw. Świętej Rodziny jubileuszowego roku 100-lecia poświęcenia tej świątyni.

- To wielkie wyróżnienie dla naszej parafii. Wierzę, że zyskiwanie odpustów jeszcze bardziej poruszy serca naszych wiernych i wzmocni wiarę w naszym mieście  - cieszy się ks. Janusz Zdolski, salezjanin, który wystąpił z prośbą o ustanowienie odpustów.

Co trzeba zrobić aby zyskać odpust zupełny? Poza zwykłymi warunkami, czyli (stan łaski uświęcającej, Komunia święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa w intencjach papieskich) należy pobożnie nawiedzić kościół Świętej Rodziny w Pile i pomodlić się w konkretnej intencji. Penitencjaria Apostolska określa ją w następujący sposób: o wierność mieszkańców Piły w realizowaniu powołania chrześcijańskiego, za kapłanów, aby byli wierni świętemu powołaniu, o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego i w obronie instytucji rodziny ludzkiej. Modlitwy należy zakończyć Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary i wezwaniem wstawiennictwa Świętej Rodziny: Święta Rodzino - módl się za nami!

Jak czytamy w dekrecie, również osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie mogą wyjść z domu, mogą zyskać odpust, jeśli duchowo połączą się z tymi, którzy pobożnie nawiedzają kościół oraz odmówią modlitwy przed jakimkolwiek wizerunkiem Świętej Rodziny.

- Z myślą o takich osobach wydrukowaliśmy 10 tys. obrazków ze specjalnie ułożoną modlitwą i ikoną Świętej Rodziny. Wysyłamy je także pocztą. Wystarczy do nas zadzwonić lub napisać maila - dodaje salezjanin.

Odpust zupełny można uzyskać raz dziennie dla siebie lub osoby zmarłej do 6 grudnia 2015, czyli do zamknięcia obchodów roku 100-lecia poświęcenia kościoła Świętej Rodziny w Pile.

Przy okazji przypominamy, czym jest odpust zupełny i dlaczego warto postarać się, aby go uzyskać. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama