Nowy numer 38/2018 Archiwum

Już niedługo wracają

Powoli dobiega końca Europejskie Spotkanie Młodych w Pradze. Młodzież z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej świętowała Sylwestra z rówieśnikami z kilku krajów.

W ostatni dzień roku, zanim rozpoczęło się świętowanie, młodzi udali się do domu seniora, aby odwiedzić osoby starsze. - To było dobre spotkanie. Poszliśmy tam, aby być dla tych ludzi znakiem nadziei i dać im chwilę radości - mówi ks. Andrzej Pawłowski.

Po powrocie do parafii w Unhost młodzież z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wzięła udział w tzw. Święcie Narodów razem z Ukraińcami, Niemcami, Austriakami, Słoweńcami i Czechami. - Każda z grup zaprezentowała coś ze swojej kultury, jakąś zabawę, czy taniec - opowiada ks. Pawłowski.

W Nowy Rok uczestników z Polski czeka jeszcze spotkanie z innymi Polakami na hali Expo Praha. Będzie wspólne kolędowanie i Msza święta. Podano już miejsce kolejnego Europejskiego Spotkania Młodych. W roku 2015/2016 odbędzie się ono w hiszpańskiej Walencji. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma