Nowy numer 24/2018 Archiwum

Koncertowo budują hospicjum

Ponad 2600 zł zebrano podczas koncertu na rzecz hospicjum stacjonarnego w Pile.

Towarzystwo Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zorganizowało w ostatnich dniach grudnia koncert kolęd i pastorałek na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pile. Koncert odbył się w parafii pw. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Artyści zaprezentowali kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach. Obok tych powszechnie znanych, w repertuarze chórzystów znalazły się również kolęda ukraińska i utwory Zbigniewa Preisnera.

W koncercie wystąpiło aż 70 osób: chór „Halka” z Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile,  chór „Gromada” ze Starej Wiśniewki, soliści: Marta Humeniuk, Jolanta Górska i Klaus Giese, akompaniator Patryk Miara oraz instrumentaliści: Jacek Słoński, Tomasz Ratajczak, Paweł Holeksa, Mikołaj Staniewski i Mateusz Ziemichód.

Po zakończeniu koncertu członkowie TPCH przeprowadzili zbiórkę publiczną na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego. Zebrali ponad 2.600 zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma