Nowy numer 24/2018 Archiwum

Tradycja nie ginie

Kolędnicy, którzy od drzwi do drzwi przemierzali wsie i miasta, byli kiedyś stałym elementem bożonarodzeniowego pejzażu. Mieszkańcy Szczeglina podtrzymują tę tradycję.

Choć piękny zwyczaj kolędowania zaczyna zanikać są tacy, którzy, wbrew modzie i na przekór mainstreamowym mediom, starają się kultywować tę tradycję. Takich pasjonatów zwyczajów świątecznych mogli spotkać w tym roku wszyscy mieszkańcy Szczeglina i Nowego Szczeglina, którzy zdecydowali się przed tymi niecodziennymi gośćmi otworzyć swoje drzwi.

Liczna grupa kolędników była niezwykle barwna, nie tylko ze względu na pomysłowe stroje, ale też zróżnicowanie wiekowe. Chociaż wśród nich przeważała młodzież przygotowująca się do bierzmowania, to były też dzieci, jak i dorośli.

Jak na kolędników przystało przygotowali  oni ciekawy program artystyczny. Razem z mieszkańcami śpiewali piękne, polskie kolędy i dostarczali mnóstwo radości oraz wzruszeń. Przede wszystkim byli jednak emisariuszami Dobra. Wszędzie zanosili życzenia miłości, pomyślności i świętości. Tę nietypową wizytę w mieszkaniach swoich sąsiadów wykorzystali też do ewangelizacji, zostawiając zaproszenia na coniedzielną Eucharystię.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma