GN 23/2021 Archiwum

Poczytajkowo

Nowa inicjatywa słupskiej biblioteki to nie tylko pomysł na ferie. Inauguracyjne spotkanie otworzyło stały cykl, który w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca będzie gromadzić dzieci wraz z ich opiekunami na słuchaniu bajek i rozmawianiu o nich.

W filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej rozpoczęły się spotkania dla dzieci pod hasłem „Poczytajkowo”.

- Chcemy, by dzieci zaprzyjaźniały się z książką od najmłodszych lat. Nasza biblioteka uczestniczy w programie „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur” i zależy nam na tym, by podczas spotkań klubiku prezentować literaturę dziecięcą różnych krajów - powiedziała Anna Buczkowska-Pawlik, kierownik filii nr 8.

W spotkaniach mogą uczestniczyć nawet najmłodsze dzieci, pod opieką rodziców.

Według pomysłodawczyni projektu Magdaleny Owczarek będzie to zarazem okazja do włączenia opiekunów w prowadzenie spotkań klubiku.

- Dzisiaj czytanie było moją rolą, ale w przyszłości mamy zamiar wciągnąć w to rodziców, dziadków - powiedziała. - Zamiłowanie dzieci do czytania książek zależy od nas, dorosłych. Dzieci garną się do książek, gdy dorośli im czytają lub gdy dzieci widzą czytających rodziców. Wczesne dzieciństwo to okres, kiedy nie jest trudno zachęcić dzieci do lektury.

Maluchy miały okazję nie tylko wysłuchać bajki, ale też uczestniczyć w konkursach, związanych z jej treścią, zgadywankach i pracach plastycznych.

Pan Rafał na zmianę z żoną co wieczór czytają książki córce przed snem. - Przyprowadziłem Nadię na spotkanie „Poczytajkowa”, bo myślę, że taka forma, połączona z zabawą, to dobry sposób na uruchomienie wyobraźni - powiedział słupszczanin.

Beata Diegner z 3,5-letnią córką Polą po raz pierwszy przyszły na spotkanie w bibliotece połączone z  głośnym czytaniem książek. Dotąd kończyło się na domowym czytaniu do poduszki.

- „Poczytajkowo” to świetna oferta dla dzieci, zwłaszcza tych, które nie chodzą do żłobka czy przedszkola, lecz spędzają czas w domu z mamą. Myślę, że mogłoby dołączyć do nas więcej chętnych z pobliskiego osiedla, bo tak solidnie przygotowane zajęcia, w dodatku bezpłatne, spodobałyby się każdemu - powiedziała B. Diegner.

Spotkania „Poczytajkowa” odbywają się w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16 w bibliotece na ul. Braci Gierymskich 1 w Słupsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama