Nowy numer 39/2023 Archiwum

Urodzinowa peregrynacja

W parafii pw. Świętej Rodziny w Pile trwa peregrynacja wizerunku św. Jana Bosko.

Peregrynacja odbywa się w ramach obchodzonej w tym roku 200. rocznicy urodzin świętego, która zbiegła się z 35. rocznicą powstania salezjańskiej inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile.

Przez rok obraz nawiedza wszystkie placówki prowadzone przez salezjanów: szkoły, parafie, przedszkola, ośrodki wychowawcze.

Do parafii pw. Świętej Rodzin obraz trafił z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Mszy św. na powitanie przewodniczył wikariusz inspektora, ks. Jarosław Pizoń.

- Przez tę peregrynację chcemy wyrazić wdzięczność Bogu za dar założyciela Rodziny Salezjańskiej. Ma też ona skłonić wszystkich tych, którzy czują się tą rodziną, do odpowiedzi na pytanie: na ile dziś żyjemy przesłaniem księdza Bosko w naszych czasach - mówił kapłan.

W homilii odniósł się do rąk świętego, które "z miłością ściskają sparaliżowane ręce młodych". - Św. Jan Bosko mówi do młodych: "wyciągnijcie ręce sparaliżowane złem, sieroctwem, zagubieniem, wykorzystaniem, biedą, i bądźcie zdrowi na duchu i w życiu!" - przywoływał salezjanin.

Całej homilii można wysłuchać TUTAJ.

Do wtorku 27 stycznia w "Świętej Rodzinie" pół godziny przed wieczorną Mszą będą odbywały się specjalne nabożeństwa, wzywające wstawiennictwa św. Jana Bosko.

Modlitwy prowadzić będą poszczególne wspólnoty w parafii m.in. Odnowa w Duchu Świętym, Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki Wiernych, Żywy Różaniec, Ministranci, Salezjanie Współpracownicy.

- Tak jak dwa lata temu, kiedy w parafii gościliśmy relikwie św. Jana Bosko, tak i teraz święty wychowawca młodzieży gromadzi nas na wspólnej modlitwie - mówi proboszcz parafii, ks. Zbigniew Hul.

Duchowny zachęca także do wpisywania się do specjalnej księgi próśb i podziękowań do św. księdza Bosko, wyłożonej w kościele.

W czerwcu tego roku salezjanie zorganizują w Pile wielkie, dwudniowe obchody 200-lecia św. Jana Bosko. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast