Nowy numer 23/2021 Archiwum

Ferie w mieście

"Aktywna zima z Caritasem” to dwutygodniowy cykl spotkań dla uczniów szkół podstawowych w świetlicy dla dzieci w Koszalinie.

W zajęciach uczestniczą nie tylko stali bywalcy świetlicy, lecz także dzieci, przyprowadzone przez opiekunów po raz pierwszy. Łącznie w zajęciach uczestniczy ok. 40 uczniów.

- Dzięki akcji informacyjnej o feriach, którą przeprowadziliśmy w szkołach, trafiły do nas nowe dzieci. Mamy nadzieję, że spodoba im się tutaj i zostaną z nami na dłużej, także w ciągu trwania roku szkolnego - powiedziała Lucyna Lisińska, kierowniczka świetlicy Caritas.

- Niemalże każdego dnia wychodzimy także poza placówkę: do kina, teatru, na kręgle. Planujemy wycieczkę do Kołobrzegu, na lodowisko.

W ferie dzieci przychodzą na zajęcia we wcześniejszych godzinach, od 10-14. Wszystkie są ubezpieczone na czas pobytu i wyjść, otrzymują posiłek.

Zajęcia w świetlicy Caritas podczas ferii i roku szkolnego są nieodpłatne L. Lisińska zapewnia, że choć obecnie wszystkie miejsca w świetlicy są zajęte, to jednak do grupy regularnie spotykającej się w ciągu roku można jeszcze dołączyć.

Świetlica znajduje się przy centrali Caritas, na ul. bp Czesława Domina 8.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama