Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kulig, narty i wolontariat

Pierwszy turnus ferii dla dzieci w Białym Dunajcu dobiega końca.

Dzieci i młodzież z naszej diecezji miały szansę przeżyć go na zimowisku w Białym Dunajcu. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej stworzyła ofertę wypoczynku, połączonego ze sportem i formacją dzieci i młodzieży do wolontariatu.

- Przyjechaliśmy na miejsce w niedzielę wieczorem i jeszcze tego samego wieczoru przybyli do nas instruktorzy narciarscy, by wypożyczyć i dopasować do każdego uczestnika sprzęt narciarski - powiedział Krzysztof Dzietczyk, kierownik zimowiska. - 3 dni spędziliśmy na stoku, czas do południa pod okiem instruktora, zaś popołudniowy już samodzielnie.

Kierownik zapewnia, że widać już efekty szkolenia. - Wszystkie dzieci potrafią ustać na nartach, zjechać z górki, wjechać wyciągiem orczykowym. Jest radość wśród dzieci, że nauczyły się czegoś nowego. Niektórym udało się zjechać ze stoku kilkanaście, innym nawet kilkadziesiąt razy - relacjonuje K. Dzietczyk.

Było też więcej atrakcji: 1,5 godzinny kulig na 8 sań po górskich ostępach, zwiedzanie Zakopanego, wyprawa do aquaparku.

W planie jest jeszcze spotkanie się z historią Podhala w bacówce oraz z ratownikiem GOPR. Nie brakuje także duchowego wymiaru odpoczynku. - Każdy dzień zaczynamy i kończymy modlitwą. We wtorek dzieci uczestniczyły w konferencji o modlitwie transmitowanej on-line z Rzymu - powiedział kierownik. - Wieczorem w piątek planujemy zajęcia zachęcające do włączenia się w wolontariat.

Nadal są wolne miejsca na kolejne turnusy zimowiska w Białym Dunajcu: turnus 8-14 lutego - dla chętnych z woj. pomorskiego oraz 22-28 lutego - z woj. wielkopolskiego.

Z oferty mogą skorzystać dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat.

Zimowisko obejmuje 6 noclegów, transport, całodzienne wyżywienie (3 posiłki i podwieczorek), ubezpieczenie, opiekę pedagogiczną i instruktorską, szkolenie narciarski i snowboardowe, sprzęt narciarski, karnet na wyciąg, wycieczkę do Zakopanego i Aquaparku, spotkanie z pracownikiem GOPR i szkolenie z wolontariatu. Cena zimowiska to kwota 850 zł. Jednak można zwrócić się do Caritas z prośbą o dofinansowanie tej opłaty.

Koordynatorem zimowiska jest Paweł Marsicki, kontakt tel. 94 342 36 90, email:  pmarsicki@caritas.pl         

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama