Nowy numer 24/2021 Archiwum

"Ikar" wystartował

Zespoły muzyków, tancerzy i aktorów zjechały się do Białogardu, by uczestniczyć w I Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Ikar".

Na zaproszenie białogardzkich Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa” zjechali się ich partnerzy z całego regionu, by zaprezentować programy artystyczne, których domeną jest muzyka, taniec oraz sztuki plastyczne.

Przegląd zainaugurował występ artystów z WTZ w Gryficach. Wokaliści i muzycy wykonali własne wersje przebojów Krzysztofa Krawczyka, zaś tancerze  przedstawili choreografię do znanej piosenki „Time of my life” z filmu „Dirty Dancing”.

Następnie scenę opanował klimat morski. Zespół muzyczny z WTZ z Trzebiatowa zaprezentował pirackie szanty. Własnoręcznie wykonane kostiumy oraz scenografia były uzupełnieniem dobrego kontaktu artystów z publicznością.

Program zamknął występ gospodarzy - Ola Nowacka z WTZ „Szansa” wystąpiła w duecie z Markiem Kopczyńskim.

- „Ikar” ma kształt przeglądu twórczości i myślę, że to dużo lepsza forma dla takiej imprezy, niż konkurs - powiedział Marek Kopczyński, instruktor WTZ „Szansa” oraz pomysłodawca „Ikara”. - W naszym przeglądzie wszyscy są wygrani. Pierwsza edycja za nami, ale z pewnością doczekamy się kontynuacji. Publiczność była zachwycona, a ja się cieszę, że przy tej okazji uczniowie SP 3 i SP 4 otrzymali dodatkową lekcję wychowawczą.

Przegląd „Ikar” to platforma dla prezentacji wielu sztuk. W galerii CKiSE wystawiono rzeźby Jacka Ciechanowicza - podopiecznego WTZ „Szansa”, który pierwsze próby rzeźbiarskie wykonał pod okiem Marka Kopczyńskiego.

- Cieszę się, że mogłem poznać wasze talenty. Czekam na więcej i dziękuję organizatorom za zorganizowanie tego przeglądu - skomentował na koniec burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński. Włodarz miasta wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe statuetki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama