Nowy numer 23/2021 Archiwum

Nagła śmierć proboszcza z Piły

W czwartek zmarł nagle proboszcz parafii cywilno-wojskowej pw. NMP Królowej Polski w Pile, śp. ks. kmdr rez. Zbigniew Kłusek.

W swojej rodzinnej miejscowości, Lubczy koło Tarnowa, ksiądz dostał rozległego udaru. Mimo podjętej akcji ratunkowej zmarł. Kapłan miał zaledwie 58 lat.

Śp. ks. Zbigniew Kłusek święcenia kapłańskie przyjął w 1983 r. Był komandorem (odpowiednik stopnia pułkownika w polskiej Marynarce Wojennej).

Od 2010 roku pełnił funkcję proboszcza: najpierw parafii wojskowej, a od 2012 roku cywilno-wojskowej pw. NMP Królowej Polski w Pile (przy ulicy Podchorążych).

Modlitwa różańcowa za śp. ks. Zbigniewa będzie odmawiana codziennie do dnia pogrzebu w kościele garnizonowym w Pile o godz. 19. (w niedzielę: o 18.). Datę i miejsce pogrzebu zmarłego księdza podamy w najbliższym czasie.

Nagła śmierć proboszcza z Piły   ks. Norbert Roj Archiwum diecezji

Ks. Zbigniew Kłusek jest już trzecim w tym roku zmarłym kapłanem, pracującym na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

17 stycznia, w wieku 83 lat, zmarł ks. Norbert Roj, wyświęcony w roku 1953.

Ostatnie lata swojego życia spędził w Ustce. Przez ponad 50 lat kapłaństwa posługiwał w wielu parafiach jako wikariusz, a potem proboszcz. Pracował m.in. w Przechlewie, Miastku, Koszalinie, Szczecinie, Lipianach, Łącku.

W latach 1978-1988 był proboszczem w parafii pw. św. Antoniego w Sławnie. Najdłużej związany był z Białogardem, gdzie pracował jako proboszcz w parafii pw. Narodzenia NMP w latach 1988-2001, czyli do przejścia na emeryturę. Pochowany został w Ustce.

 

Nagła śmierć proboszcza z Piły   ks. Józef Kapczyński Archiwum diecezji 9 lutego, w wieku 63 lat, zmarł po ciężkiej chorobie ks. Józef Kapczyński, wyświęcony w roku 1978.

Ostatnio był proboszczem w parafii pw. MB Częstochowskiej w Dobiesławiu. Pracował także w Karlinie, Łubowie, Tychowie, Łabędziu.

Najdłużej był proboszczem w parafii pw. MB Różańcowej w Świerczynie. Posługiwał tam w latach 1992-2009.

Pogrzeb ks. Kapczyńskiego odbędzie się 14 lutego o godz. 11 w parafii pw. św. Michała Archanioła w Jastrowiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama