Nowy numer 24/2021 Archiwum

Przygotowania do ŚDM przyspieszają

W diecezji ruszają już punkty przygotowań.

W poniedziałek 16 lutego bp Edward Dajczak spotkał się w Koszalinie z księżmi i kilkoma osobami świeckimi, odpowiedzialnymi za przygotowania do diecezjalnej części Światowych Dni Młodzieży w roku 2016.

- Proszę Was bardzo, abyście patrząc na to, co nas czeka, nie mieli krótkiej perspektywy odnoszącej się tylko do spotkania z papieżem w Krakowie i przygotowania wcześniejszego, kilkudniowego pobytu gości w naszej diecezji. To będzie bardzo ważny moment, który może wybudzić pewną grupę młodych ludzi i uczynić ich obecność w Kościele bardziej świadomą - mówił do zebranych bp Dajczak.

Pierwszym ważnym elementem diecezjalnego przygotowania do ŚDM będą tegoroczne czuwania młodych przy krzyżu. Ich program można znaleźć TUTAJ.

Jak podkreślił ks. Andrzej Zaniewski, koordynator ŚDM w diecezji, miejscowości, w których odbędą się czuwania zostały wybrane tak, aby na ile to możliwe, pokryć w miarę równomiernie całą diecezję. W tych miejscowościach powstaną bowiem tzw. punkty przygotowań do ŚDM. Będą się tam odbywały cykliczne spotkania młodych aż do wakacji w roku 2016.

Na tegorocznych czuwaniach biskup przedstawi uczestnikom księży odpowiedzialnych za przygotowania i tzw. dwójki parafialne z regionu, czyli dwie osoby z każdej parafii wybrane jako koordynatorzy ze strony młodzieży. Na każdym czuwaniu zostanie też podana data kolejnego spotkania w ramach przygotowania do ŚDM.

Pierwsze spotkanie formacyjne dla dwójek parafialnych już się odbyło. Kolejne zaplanowane jest na 14 marca w Koszalinie i w Pile.

Ruszyła także oficjalna strona internetowa przygotowań do ŚDM w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Można tam przeczytać m.in. o tym, dlaczego nasza diecezja otrzymała nazwę "Meriba", jaki jest ramowy plan diecezjalnej części ŚDM, gdzie będą przebywać goście, którzy do nas przyjadą, co dzieje się w punktach przygotowań, jak zostać wolontariuszem i wiele innych potrzebnych informacji. Stronę można znaleźć pod adresem: www.meriba2016.pl.

Bp Edward Dajczak zaprasza wszystkich zainteresowanych ideą ŚDM do dzielenia się swoimi uwagami i pomysłami. Można je zgłaszać choćby wysyłając e-mail na adres podany na stronie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama