Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Z niemym świadkiem Męki

Mieszkańcy Piły mają okazję w Wielkim Poście wpatrywać się w odbicie Chrystusa na Całunie Turyńskim.

Rozpoczynając Wielki Post, salezjanie z pilskiej parafii pw. Świętej Rodziny odsłonili w swoim kościele kopię płótna, w które, jak się uważa, został owinięty po śmierci Zbawiciel.

- Chcemy ten Wielki Post, przypadający w jubileuszowym roku 100-lecia poświęcenia kościoła, przeżyć jak najlepiej i dlatego zaplanowaliśmy, że przez 40 dni będziemy wpatrywać się w niemego świadka męki Chrystusa - mówi ks. Janusz Zdolski, który dokonał odsłonięcia kopii Całunu.

- Choć ten świadek jest niemy, to woła do nas przez Ewangelię: "Macie oczy, a nie widzicie!". Na tym płótnie widać wszystko - twarz, każdą ranę. To jest świadek tego, że Pan Jezus podjął krzyż i cierpienie, aby nas wszystkich zbawić - dodaje ks. Zdolski.

Nieprzypadkowo w tym roku pilscy parafianie mogą wpatrywać się w Całun Turyński. Z racji zasług św. Jana Bosko dla Kościoła i z okazji 200-lecia jego urodzin papież Franciszek zezwolił na wystawienie na widok publiczny oryginalnego Całunu. Wystawienie tej szczególnej relikwii będzie miało miejsce w katedrze turyńskiej od 19 kwietnia do 24 czerwca br.

Pod koniec maja z pielgrzymką do Turynu udadzą się także parafianie pilskiej Świętej Rodziny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma