GN 23/2021 Archiwum

Caritas papierkiem lakmusowym

Dobiegają końca rekolekcje wielkopostne zorganizowane przez Caritas Polska dla dyrektorów diecezjalnych Caritas.

Rekolekcje, które zgromadziły ok. 30 osób, zaczęły się w poniedziałek 22 lutego i potrwają do czwartku. W tym roku prowadzi je ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak.

- Rekolekcje wielkopostne mają być czasem, gdy dyrektorzy Caritas wychodzą na pustynię. Tegoroczne nauczanie ku temu nas prowadzi - powiedział dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda. - Zadajemy sobie pytanie o osobę Jezusa Chrystusa oraz nasze działanie w Jego Kościele.

W oparciu o dokument papieża Franciszka „Evangelii Gaudium” bp Dajczak mówił o nawróceniu pastoralnym. Przekonywał uczestników, że Caritas jest papierkiem lakmusowym wiarygodności Kościoła, ponieważ to ona dla wielu ludzi jest pierwszym miejscem, w którym mogą zetknąć się z miłosierdziem Boga. Działanie Caritas może ich doprowadzić do postawienia sobie pytania: „Kim naprawdę jest Bóg, który zawsze lituje się nad człowiekiem?”

Każdego dnia rekolekcji dyrektorzy Caritas uczestniczą w Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Liturgii Godzin, do której rozważania prowadzi bp Dajczak. Środa była dniem pokutnym -  odbyło się nabożeństwo nawrócenia połączone z sakramentem pokuty i pojednania oraz Droga Krzyżowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama