Nowy numer 24/2021 Archiwum

III Kongres Nowej Ewangelizacji

Trwają przygotowania do Przygotowania do majowego wydarzenia, które odbędzie się w Skrzatuszu.

Organizatorem kongresu jest Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, a gospodarzem wydarzenia - nasza diecezja. Od 28 do 31 maja będziemy gościć w diecezjalnym sanktuarium maryjnym w Skrzatuszu osoby z całej Polski, które będą chciały poznać metody ewangelizacji, a także dzielić się swoim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Tematem wydarzenia jest „Ewangelizacja w środowisku wiejskim”, dlatego prócz typowych spotkań formujących ewangelizatorów, przedostatni dzień będzie poświęcony wyruszeniu z misją do wiosek naszej diecezji.

W Kongresie udział wezmą m.in. Prymas Polski abp Wojciech Polak i bp Wiesław Śmigiel. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Wons. Wykłady dotyczące religijności, pobożności i duchowości ludowej oraz duchowości maryjnej w Nowej Ewangelizacji poprowadzą dr Monika Waluś, bp Grzegorz Ryś i bp Edward Dajczak. Podczas Kongresu odbędą się także warsztaty tematyczne 

- Kościół jest misją do tego stopnia, że zapał głoszenia Ewangelii jest miarą jego żywotności - przypomina bp Edward Dajczak cytując papieża Franciszka.

Ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Koszalinie zachęca do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz zgłaszania swego udziału na stronie www.nowaewangelizacja.org.

Ks. Radosław Siwiński, dyrektor Domu Miłosierdzia, jest odpowiedzialny za ewangelizację w parafiach wiejskich, która ma być częścią kongresu. Wśród parafii, które przyjmą ewangelizatorów będą: Skrzatusz, Tuczno, Rzeczyca, Marcinkowice, Stobno, Szwecja, Strączno, Człopa, Dzierżążno Wielkie i Stara Łubianka, Rudki i Lubno.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama