Nowy numer 33/2018 Archiwum

Hala pełna pytań

W Koszalinie trwają rekolekcje dla ponad 2 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Jeszcze w niedzielę wieczorem w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej tysiące ludzi oklaskiwało Krzysztofa Krawczyka, który wystąpił z okazji Dnia Kobiet.

Kilka godzin później największy kryty obiekt w mieście stał się areną zupełnie innych emocji. Emocji, które dobrze przeżyte mogą doprowadzić do spotkania prawdziwego Boga.

Taki właśnie zamysł mają organizatorzy rekolekcji, którzy już na początku musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem. Przygotowanie obiektu po wielkim koncercie, który zakończył się praktycznie kilka godzin wcześniej, nie było łatwe.

Jeszcze większym wyzwaniem jest jednak opanowanie i pozyskanie uwagi ponad 2 tys. uczniów, z których nie wszyscy są nastawieni pozytywnie, co czasami oznacza trudną do skruszenia obojętność.

Od samego początku postawiono więc na terapię szokową. Na wezwanie ks. Rafała Jarosiewicza: "Kto chce doświadczyć Jezusa, niech przyjdzie na scenę!", z tłumu uczniów wyszło kilka osób. Prowadzący poprosił wszystkich obecnych na hali o powstanie, wyciągnięcie rąk i modlitwę własnymi słowami za te osoby o doświadczenie Boga. Sam podchodził do każdej z nich i nakładając ręce modlił się. Osoby po kolei upadały na scenę, co sprawiło, że rozgadany do tej pory tłum wyraźnie przycichł. Zdarzenie na pewno u wielu wzbudziło wiele pytań.

Rekolekcje, które prowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji potrwają do środy. Transmisję z wydarzenia przeprowadza telewizja internetowa "Dobre Media" na stronie: www.dobremedia.org.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma