Nowy numer 21/2018 Archiwum

Poddani reanimacji

Ks. Remigiusz Szauer zaprosił studentów na Oddział Ratunkowy Duszpasterstwa Akademickiego w Koszalinie.

W reanimacji studentów, których duszpasterz akademicki chciał przywołać do pełni życia, pomagają nauki rekolekcyjne zaprawione dawką dobrego humoru, liturgia, piękne śpiewy, lectio divina, czuwanie przy Najświętszym Sakramencie, a także możliwość indywidualnej rozmowy z kapłanem.

Ks. Szauer mówił, że miłość jest jak oddychanie, jak wdech i wydech - zawsze ją dajemy i przyjmujemy zarazem. Poniedziałkowe rozważanie przebiegły pod hasłem: „Udrożnij drogi oddechowe”.

- Po co nam są niektóre rzeczy potrzebne? - pytał rekolekcjonista, odnosząc słuchaczy do Adama i Ewy, którzy w Raju ulegli podszeptom węża. - Sprzedajemy naszą wiarę, naszą czystość, nasze sumienie za fałszywe zapewnienia. Chodzimy po krawędzi piekła i to jak często! I wydaje nam się, że nic nam nie grozi.

Wskazywał niebezpieczne obszary życia na krawędzi, a jednocześnie kierował refleksję w stronę relacji miłości, która jest bezinteresowna. - Bóg uczy miłości bezinteresownej, nie za coś. Uczy kochać kogoś za to, że po prostu jest. Każdy z nas ma potrzebę pogłębienia tej relacji prawdziwej, Bożej, miłości.

Ks. Szauer przestrzegał przed pozoranctwem wiary, chowaniem się przed Bogiem. Lekarstwem jest poddanie swojego życia miłującemu Bogu. - Mogę mieć poczucie bezpieczeństwa, że chociaż ja nie mam nad tym żadnej władzy, to Bóg nad tym czuwa.

Kolejne dni rekolekcji mają ambicje poprawić stan zdrowia pacjenta. Oto plan następnych spotkań w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie:

Wtorek – 10 marca:  30 uciśnięć + 2 oddechy

19.00 – możliwość spowiedzi

19.30 – Eucharystia

20.00 – konferencja tematyczna oraz adoracja krzyża

 

Środa – 11 marca: Pacjent zaczyna reagować

19.00 – możliwość spowiedzi

19.30 – Eucharystia na zakończenie rekolekcji z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych

20.30 – wspólna kolacja w duszpasterstwie akademickim

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma